Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Našķu tops Latvijā – pirmajā vietā ir augļi, tad seko saldumi un konfektes, biezpiena sieriņi, jogurts, cepumi un kūkas, šokolāde, dzērieni, piens, siers, sviestmaizītes.

Pētījumā noskaidrots, ka 74% Latvijas vecāku uzskata, ka našķošanās nav laba viņu bērniem. Tajā pašā laikā uztura speciālisti apgalvo - tā ir viena no vērtīgākajām dienas maltītēm, ja vien tiek plānota pareizi.

Uztura speciāliste Lizete Puga atzīst, ka uzkoda var būt kā vērtīga ēdienreize, jo tā ļauj dažādot ēdienkarti, nodrošina sāta sajūtu, palīdz izvairīties no pārēšanās galvenajās ēdienreizēs un no izsalkuma garākās pauzēs starp maltītēm.

Par to, kā našķošanās var kļūt par vērtīgu ieradumu, diskutējam Ģimenes studijā. Padomus sniedz uztura speciāliste Lizete Puga, Mazo ekspertu skolas pārstāve Evita Bille, Dānijas Kultūras institūta pārstāve, mamma Ilva Sinkēviča un Rīgas Doma kora skolās restorāna vadītāja Laura Eistreiķe.

74 % vecāku Latvijā uzskata, ka našķošanās nav laba bērniem, tāpat vecākiem trūkst informācijas, cik daudz našķus dienā dot bērniem un cik liels ir našķis. Savukārt Igaunijā tikai 30 % vecāku uzskata, ka našķošanās ir slikta, bet igauņiem našķu tops ir veselīgāks – 4. vietā ir dārzeņi, Latvija tie pat nav desmitniekā.