Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


„Labāk būtu, ja cilvēki izvēlētos pārtikā liellopu gaļu, jo Latvijā iegūtā liellopa gaļa ir daudz labākas kvalitātes nekā cūkas un putna gaļa,” vērtē speciālisti raidījumā Kā labāk dzīvot. Visvērtīgākā ir aitas gaļa.

Statistika liecina pretējo: Latvijā cilvēki vairāk izvēlas tieši putnu un cūkgaļu.

Latvijā nemaz nav uzskaitījuma par to, vai gaļas lopi ir audzēti izmantojot antibiotikas vai bez to lietošanās. Turklāt arī bioloģiskajās saimniecībās var izmantot antibiotikas atsevišķos gadījumos.

Rūpnieciskajā lopkopībā antibiotiku kopīgais patēriņš ir liels. Antibiotiku lietojums lopkopībā arī atsaucas uz cilvēka veselību. Latvijas lielfermās izplatīta neracionāla antibiotiku lietošana, neievērojot devas. Latvija ir trešajā vietā Eiropā antibiotiku lietošanā lieliem dzīvniekiem.

Pārtikas un veterinārā dienesta dati neliecina, ka gaļā būtu tik daudz antibiotiku radītu atliekvielu. Dati neliecina, ka notiek nekontrolējama antibiotiku lietošana gaļas ražošanā.

Katrs Latvijas iedzīvotājs gadā apēdot aptuveni 60 kg gaļas. Viens no iemesliem, kāpēc būtu vērts apsvērt savas attiecības ar gaļu, neapšaubāmi ir tās kvalitāte. Raidījumā Kā labāk dzīvot diskutējam par gaļas kvalitāti un to, kā pārliecināties, ka gaļa, ko vēlamies iegādāties, ir svaiga. Vai teikums par to, ka visi rādītāji ir „normatīviem atbilstoši” tiešām ir pietiekams, lai mierīgu prātu celtu galdā visu, ko veikalā var nopirkt? Diskutē veterinārārsts, Latvijas veterinārārstu biedrības Lauksaimniecības ārstu sekcijas vadītājs Āris Žentiņš, Pārtikas un veterinārā dienesta Pārtikas uzraudzības departamenta direktora vietnieks Jānis Altenburgs, Latvijas Lauksaimniecības Universitātes asociētais profesors un vadošais pētnieks Kaspars Kovaļenko un veterinārārsts, „BaltVetHom” vadītājs Juris Tolpežņikovs.