Ekoloģiskie arbūzi, Mežvidu tomāti, šmakovkas dedzinātava un indiāņu vigvami - tas viss aug un top Latgalē, Kārsavas novadā. Raidījums Kā labāk dzīvot dodas uz Kārsavu! Kas notiek Ziemeļlatgalē un vai tas ir interesanti arī tūristiem, noskaidrojam tiešraidē no Kārsavas novada Malnavas pagasta „Dzīlēm”.  

Par dzīvi pāris kilometrus no robežas ar Krieviju stāsta Kārsavas novada Malnavas pagasta „Dzīļu" saimniece Aina Barsukova, tējas meistare Anna Danča, kas saimnieko Salnavas muižā, Salnavas kultūras nama vadītāja Valentīna Kirsanova, viņa saimnieko zemnieku saimniecībā “Zelta sala”.

Savukārt par saimniekošanas iespējām šajā pusē stāsta saimniecības “Mežvidi” agronoms Juris GrudulsZigmārs Naglis un Inese Krivmane, kuri būvē vigvamus un savu darbu sauc par dzīves baudīšanas projektu, šmakovkas dedzinātavas saimnieks jaunais uzņēmējs Jānis Krivtežs, māksliniece, dizainere, skolotāja, kā nu kurš atpazīst, Gunta Nagle, kura atgriezusies pēc studijām ārzemēs Latvijā un mājās Kārsavā un 2012. gadā dibinājusi savu šūšanas uzņēmumu - modes salonu „Lagu”.

Raidījumā muzicē Dainis Ločmelis.