Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


“Šobrīd pilsētai nav jābūt metropolei, lai atrastos uz pasaules kartes, tas, kā pasaule šobrīd darbojas, nav atkarīgs no vietas, no tā, kur atrodies,” vērtē Ieva Goba raidījumā Kā labāk dzīvot.

“Latvija nevēlās domāt, ka mēs pret pārējo Eiropu esam reģioni, tāpat Latvijas reģioni pret Rīgu – tā nav nomale, tā ir vērtīga vide, kur ieelpot, nomierināties un lietas ieraudzīt skaidrākās kopsakarībās. Līdzīgu ceļu Cēsīm cenšas iet Kuldīga, arī Liepāja, Cīrava,” uzskata Jānis Ķīnasts.

Kāpēc cilvēki ir gatavi pamest pilsētu? Kaut kādā brīdī cilvēkam sāk sakārtoties vērtību sistēma un viņš saprot, ka Rīgas kņada nav pats vajadzīgākais dzīvē. Viņš Rīgā laiku ir nostrādājis, viņš redzējis, kā ir būt skudriņai lielā pilsētā un saprot, ka ir citas vietas, kur būtu laimīgāks, ja vien būtu iespēja darīt to, ko daru lielpilsētā,” skaidro Elīna Bumbiere.

Tuvojas sarunu festivāls „Lampa”, kura laikā notiks diskusijas par sabiedrībai svarīgiem jautājumiem. Viena no centrālajām festivāla diskusijām būs par to, vai Latvija, salīdzinot ar pārējo Eiropu, ir tas pats, kas Latvijas reģioni salīdzinājumā ar Rīgu. Savukārt mēs raidījumā Kā labāk dzīvot diskutējam par šobrīd augošu tendenci uzņēmumiem un cilvēkiem pārcelties no metropoles uz mazpilsētām un lauku teritorijām, iedvešot jaunu dzīvību, pamirušajā provinces dzīvē. Diskutē pilsētplānotājs, festivāla “Lampa” reģionu programmas “Mājvieta” organizētājs Jānis Ķīnasts, Draugiem Grupas satura mārketinga speciāliste Elīna Bumbiere un Ruckas mākslas un rezidenču centra vadītāja, dokumentālā kino producente Ieva Goba.

Jānis festivāla “Lampa” vadīs diskusiju “Eu, lauki”, kuras uzstādījums ir, vai Latvija, salīdzinot ar pārējo Eiropu, ir tas pats, kas Latvijas reģioni salīdzinājumā ar Rīgu.

“Ideja par dzīvošanu reģionos ir iespēja pārskatīt, kā es varu attīstīt savu nodarbošanos. Kā savu profesiju es varu padarīt daudz neatkarīgāku. Tas ir liels izaicinājums. Tas nav kuram katram. Ir jāsakrāmē mantas, jāsaliek mašīnā un jāpārvācas prom no pilsētas un pirmdienas rītā jāattopas, ka tas, kas pamodina kad pamodina nav tramvajs, bet tie ir putni. Ko es tagad darīšu ar savu profesiju tālāk, Tajā brīdī ir iespēja sāk pārskatīt, no kā es varu atteikties. Pilsētā dzīvojot, mēs 75 % laika tērējam neproduktīvi – tērējam laiku nevajadzīgās ķildās, kašķos, sarunas ar cilvēkiem, ar kuriem nebūtu jāsarunājas, aizliedzot sev nodarboties ar lietām, kas katram būtu piemērotākas. Tas skan provokatīvi, bet aicinu domāt par reģioniem nevis kā par atgriešanos pie kaut kā, bet kā par došanos uz kaut ko,” uzskata Jānis Ķīnasts.