Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.



Krāsni cilvēki pārkurina pašu muļķības dēļ. Ja tā ir iztīrīta un kārtībā, nevajadzētu aizdegties, norāda raidījuma Kā labāk dzīvot viesi.

Gadu no gada ziemas sezonā, temperatūrai pazeminoties zem mīnus 5 grādiem, strauji sāk palielinās ugunsnelaimju skaits, kurās pie vainas ir pārkurinātas krāsnis. Kāpēc tā notiek un kā pareizi uzturēt un kurināt krāsnis,  raidījumā Kā labāk dzīvot atgādina kamīnu un krāšņu meistars Andrejs Bogdanovs un Latvijas skursteņslauķu amata brālības valdes priekšsēdētājs Māris Bambis.

Aukstā laikā krāsni var kurināt divas reizes diennaktī. Ja vajag kurināt nepārtraukti, tas nozīmē, ka krāsns ir beigta. Ir vērts padomāt, varbūt līdzekļus, ko iegulda malkas iegādē, vajag ieguldīt krāsns pārbūvē.

Viena no bīstamākām vietām, kur var aizdegties, ir pievads dūmvadam, kur skursteņslauķi amatieri neiztīra līdz galam. 

Ja ir auksts, parasti tik liek klāt kurināmo, bet krāsns karstāka par karstu nebūs. Lai izsildītu telpu, labāk ir attaisīt uz mirkli logu un ielaist gaisu (skābekli), un, protams, domāt, kurā brīdī aizvērt krāsns šīberi. Dūmgāzes, tvana gāze, kas ienāk telpās, tiešām ir bīstamas. Bieži taisām pa ātru ciet krāsns šīberi.