Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Internetā visvairāk klikšķu ir laika ziņām. Lai arī cilvēki saka, ka netic laika ziņām, tās arvien ir lasītākās ziņas.
Kā top meteoroloģiskās prognozes? Kā iespējams paredzēt laika apstākļus nedēļu un pat mēnesi uz priekšu? Kāpēc meteorologi tik bieži kļūdās, vai varbūt mums tikai šķiet, ka prognozes ir neprecīzas? Raidījumā Kā labāk dzīvot viesojas un laika prognozēšanas noslēpumus atklāj žurnālists un meteorologs Toms Bricis un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Prognožu daļas vadītājs Andris Vīksne.
"Lielākos ziņu kanālos Rietumeiropā laika ziņas nebūs pirmā ziņa. Latvijā ir citādi. Laika ziņām interneta portālos nevajadzētu būt pirmajām ziņām, jo tas “aizsedz” problēmas valstī," uzskata Toms Bricis. Žurnālistiem vajadzētu mācīt sabiedrību, ka laika ziņas vajag meklēt citos portālos.
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra veidotajām prognozēm galvenais ir sniegt atbalstu tautsaimniecības nozarēm, speciāliem dienestiem. Laika ziņas masu medijiem centrs parasti piedāvā īsas un kodolīgas. Žurnālists iedziļinoties var tās paplašināt, bet ar informācijas interpretēšanu jābūt piesardzīgam.
“Nedomāju, ka sabiedrībai ir ļoti vērtīga informācija par prognozēm trīs līdz sešu mēnešu laikā. Latvijas reģionā piecu līdz septiņu dienu prognoze labi ja attaisnojas veiksmīgi,” norāda Vīksne. "Nevar neviens pateikt, tagad, kas būs Jāņos, līs vai nelīs, cik būs silts, bet var mēģināt prognozēt vidējo gaisa temperatūru jūnijā."
"Ilgtermiņa laika prognozes nav domātas atvaļinājuma plānošanai," piemetina Bricis.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X