Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Nirt var iemācīties salīdzinoši ātri, pietiek ar piecām nodarbībām slēgtā baseinā vai seklā ūdenī un četrām nodarbībām atklātā ūdenī, stāsta Irina Žukova. Ar to pietiek, lai droši justos zem ūdens, lai meklētu pavadoni, ar kuru kopā nirt. Protams, svarīga ir vēlme to darīt un būtiski ir doties pie sertificēta instruktora, nevis izmantot pamācības no interneta. Mācības sertificēta instruktora vadībā garantē arī drošību.

Nirstot un snorkelējot mēs daudz labāk varam iepazīt zemūdens pasauli, kas paslēpusies tikai pāris desmitus centimetru zem ūdens virsmas. Tomēr, lai to darītu droši, nirt ir jāmācās. Kā to darīt un kādu iespaidu niršana atstāj uz mūsu veselību, skaidrojam raidījumā Kā labāk dzīvot. Kas ir niršana – hobijs vai sporta veids, vai tas palīdz arī uzlabot veselību, skaidro niršanas instruktori Nils Kviesis un Irina Žukova, nirēja Beāte Grickēviča.

Nirt var un vajag arī Latvijā un tepat tuvākajās kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā. Protams, var doties tālāk pasaulē iepazīt zemūdens pasauli. Taču jāņem vērā, ka pirmā dienā pēc lidojuma nirt nevajag. Nepieciešams aklimatizēties pēc spiediena maiņas. Tāpat arī pēdējā dienā pirms lidošanas nedrīkst nirt.