Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Psiholoģiskā atkarība no smēķēšanas ir daudz lielāka, nekā bioķīmiskā jeb fiziskā. Fiziskā atkarība no cigaretēm procentuāli ir tikai 15 %, lielākoties atkarība ir psihoemocionālā, kas saistītās ar socializēšanos kompānijās kopā ar citiem smēķētājiem. Tā ir grūtāk pārvarama, skaidro raidījuma Kā labāk dzīvot viešņas.

Saistībā ar smēķēšanu un socializēšanos darba vietā, labāk būtu, ka blakus telpā, kur kolēģi var papļāpāt, būtu pieejama tēja, kafija un ūdens, bet smēķētava atrastos kaut kur tālāk ārpusē, lai nav tik ērti pieejama.

Maz ticams, ka dienā bez tabakas kāds smēķētājs atturēsies no smēķēšanas. Bet, vai pārējā sabiedrības daļa nebūtu pelnījusi vismaz reizi gadā neelpot tabakas dūmus uz ielas, sabiedriskā transporta pieturvietā vai tos, kas nāk no kaimiņu balkona? Diskutējam pa to raidījumā Kā labāk dzīvot 31.maijā - Pasaules dienā bez tabakas ar Slimību un profilakses kontroles centra pārstāvi Unu Mārtiņsoni un pulmonoloģi, alergoloģi Līgu Ciekuri

Ikdienā smēķē 33 % iedzīvotāju: smēķē 48 % vīriešu un 20% – sieviešu. Pieaug smēķējošo sieviešu īpatsvars. Šogad Dienas bez tabakas tematika aktualizē jautājumu, ka tabaka apdraud mūs visus - mūsu veselību, labklājību un pat valsts attīstību.