Arī dabiskām pļavām Latvijā nepieciešama cilvēka roku palīdzība, tāpēc Pasaules Dabas fonds septembrī rīko dabas saglabāšanas talkas. Kāpēc tādas nepieciešamas, kāda loma Latvijas ekosistēmā ir dabiskajām pļavām un kāda ir savvaļas zirgu loma šajās pļavās, stāstām tiešraidē no Papes dabas parka.  

Rucavas Tūrisma informācijas centra vadītāja Natālija Grauduža stāsta, ko novadā var apskatīt un arī nogaršot šajā novadā, gan vasaras sezonā, gan ziemā, kad ir nedaudz klusāks.

Projektu vadītāja Kristīne Skrīvele stāsta par dabas saglabāšanas talkām. Brīvprātīgie dosies pļavas attīrīt no krūmiem. Līdz šim jau bijušas sešas talkas visā Latvijā. Vēl plānotas vismaz septiņas talkas. Talkots jau Dagdā, Ventspils tuvumā, jau vienu reizi Papē, gaidāma arī talka Gaujas nacionālajā parkā. Talkas ir saskaņotas ar Dabas aizsardzības pārvaldi un ko darīt nosaka eksperti. Talkas ir domātas, lai palīdzētu biotopiem attīstīties. Lai uzzinātu, kur vēl var doties palīgā, jāielūkojas Pasaules dabas fonda mājas lapā.

Par talkošanas nepieciešamību stāsta arī Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītāja Elīna Kolāte.

Pasaules dabas fonda direktors Jānis Rozītis stāsta par pašu Papes dabas parku.

Dabas parka "Pape" sabiedriskais vides inspektors Sergejs Larins uzrauga ezeru, lai nav pārkāpumu makšķerēšanas sezonas laikā, kas vēl ilgs līdz 15. septembrim. Papes ezers ir bagāts ar zivīm, makšķernieki iecienījuši līdakas, tāpat asarus, plaužus. Papes ezerā dzīvo arī reta zivs – purva pīkste.

Diemžēl ezers turpina aizaugt, uzskata, ka cīnās ar sekām. Ezerā tiek iepludinātas minerālvielas, nitrāti, kas veicina zaļās masas attīstību.

Par zirgiem un tauriem Papē, kā arī par iespēju te viesoties stāsta Papes dabas parka gide Sarmīte Sedliņa. Tagad, rudens sezonā, vēlams iepriekš pieteikties. Sarmīte Sedliņa atgādina, ka zirgus Papes dabas parkā nekādā ziņā nedrīkst barot. Uz Papes dabas parku ekskursijās pārsvarā brauc ārzemnieki, vietējie mazāk.

Nīderlandietis Jans van der Vēns jau 12 gadus dzīvo Latvijā un pirmais atvedis uz Papes teritoriju savvaļas zirgus 1998. gadā.