Diskusija: Kā nodrošināt sabiedrisko mediju neatkarību? Studijā: LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte, Latvijas Radio valdes locekle Sigita Roķe, NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja Inese Laizāne un Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas juriskonsulte Aiga Grišāne.

Par diskusijas dalībnieku personīgajām izjūtām, uzzinot par "oligarhu sarunām", Inese Laizāne izsaka viedokli, ka žurnālistiem šādās situācijās jābūtpietiekami drosmīgiem nosaukt uzvārdus. Dace Ķezbere par svarīgu atzīt turēt taisnu muguru, izdarot savu izvēli. Sigita Roķe saka, ka bijis nepatīkamilasīt, ka šādā formā sarunas ir notikušas un Latvijas radio ir pietiekaami stipra mugura joprojām. Aiga Grišāne saskata, ka šis brīdis ir iespēja mediju (arī komercmediju) vidē sākt sarunas par mediju redakcionālo neatkarību.

Diskusijas dalībnieki  pārrunā LTV un LR lēmumus par atteikšanos no Ventspils struktūru sponsorējuma Muzikālajai bankai un citiem raidījumiem. Inese Laizāne ir pārliecināta, ka sabiedriskajiem medijiem jāplāno tāds budžets, lai tie nebūtu atkarīgi no cita finansējuma piesaistes. Un tā ir politiķu izšķiršanās.

Aiga Grišāne informē, ka sabiedrisko mediju likuma projekts guvis atbalstu Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā un tiek tālāk virzīts uz plenārsēdi. Par svarīgu viņa uzskata likumā ietverto sabiedriskā pasūtījuma definējumu un regulējumu. Pašlaik tas ir stipri detalizēts, kas, savukārt, pieļauj regulēšanu no NEPLP puses. Mērķis ir to pacelt augstākā līmenī. NEPLP būtu jānosaka mērķi, bet to realizācija - kā un ar kādiem līdzekļiem, kādos raidījumos, tas jau būtu mediju pašu ziņā.