Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Arī Latvijas portālu pārstāvji pieļauj iespēju slēgt komentēšanas iespējas pie rakstiem par bēgļu tematiku, līdzīgi kā jau tas ir Igaunijā.

Informatīvā telpa ir pārsātināta ar informāciju par bēgļu pieplūdumu Eiropā, par bēgļu stāvokli un rīcību dažādās valstīs, ar Eiropas valstu amatpersonu un iedzīvotāju viedokļiem par situāciju. Kāda ir plašsaziņas līdzekļu loma, atspoguļojot dažādu materiālus, un atbildība, veidojot sabiedrisko domu, lai diskusijas par šo aktuālo tematu nepārvērstos naida runā. Krustpunktā diskutē Latvijas Radio žurnālists Ivo Leitāns, portāla “Delfi” Nacionālo ziņu redaktore Guna Gleize, portāla TVnet pārstāvis Toms Ostrovskis, laikraksta “Diena” galvenais redaktors Gatis Madžiņš un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzēja Vita Dreijere.

"Sliktākais, ka žurnālists strādā kā diktofons," norāda Vita Dreijere. Tāpat pietrūkst cilvēkstāstu. Pietrūkst jautājumu, pārāk maz proaktivitātes, mediji lielākoties tikai seko līdzi notikumiem, politiķu izteikumiem. Negatīvi Dreijere vērtē faktu, ka it sevišķi interneta medijos parādās no konteksta izrauti stāsti. Skandalozu ziņu izcelšana piesaista uzmanību, bet, ja tās ir ārpus konteksta, maldina sabiedrību.

"Bēgļu tēma, pateicoties politiķu komunikācijai, ir nonākusi to tēmu listē, par kurām puslīdz jēdzīga diskusija nav iespējama," atzīst Gatis Madžiņš.