Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


No nākamā gada mikrouzņēmuma nodokļa likme būs 11 procentu, kā to paredz likums, nepārprotami raidījumā Krustpunktā norāda Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis un skaidro, ka pēc valsts budžeta pieņemšanas ir nodoms veidot ekspertu grupu, lai analizētu dažādus aspektus saistībā ar mikrouzņēmuma nodokļa izmaiņām. Viņš arī norāda, ka jaunās izmaiņas neskar uzņēmumus, kuru apgrozījums līdz 7000 eiro.

Nacionālo uzņēmēju padomes pārstāvis Dainis Rijkuris kategoriski ir pret nodokļa likmes celšanu, jo galvenās bažas ir par to, ka liela daļa var bankrotēt vai aiziet pagrīdē. “Tas nav vajadzīgs ne uzņēmējiem, ne valstij,” atzīst Rijkuris. Viņš arī noraida izteiktās bažas, ka mikrouzņēmuma darbiniekiem nav nekādu sociālo garantiju. Viņš norāda uz iespēju brīvprātīgi veikt sociālās iemaksās. Rijkuris tāpat skaidro, ka mikrouzņēmumi, ja to apgrozījums pārsniegs 7000 eiro dalīsies, veidojot jaunu mikrouzņēmumu, lai iekļautos minētajos 7000 eiro. Rijkuris ir apņēmības pilns cīnīties par likmes saglabāšanu līdzšinējā līmenī.

Finanšu ministrijas Nodokļu analīzes departamenta pārstāvis Egils Zarakovskis min, ka ministrijā veiktie aprēķini liecina, ka ar likmes celšanu ieņēmumu pieaugums būs apmēram septiņus miljonus eiro. Statistika liecina, ka mikrouzņēmumu daudzums pieaug. Varbūt nākamā gada sākumā tas nedaudz samazināsies, bet Zarakovskis nedomā, ka būs būtisks kritums. Viņš arī uzskata, ka bažas par bankrotiem un pievēršanos ēnu ekonomikai ir pārsteidzīgas. Grozījumi veikti jau 2013. gadā un uzņēmējiem ir bijusi iespēja sagatavoties, turklāt dati liecina, ka apmēram pusei apgrozījums ir līdz 7000 eiro. 

Zarakovskis norāda, ka šī gada pirmajā ceturksnī sociālās iemaksas paši brīvprātīgi veikuši tikai 65 cilvēki, kas nodarbināti mikrouzņēmumos.