Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Neveiksmīgs apvērsums, pārliecināti eksperti raidījumā Krustpunktā par notikumiem Turcijā 16. jūlija naktī.

Viņi noraida iespēju, ka notikušais varētu būt Turcijas valsts prezidenta Erdogana inscenējums, lai konsolidētu varu.

“Ja Turcijas prezidents Erdogans tik strauji turpinās masveida arestus un droši vien nepateiks paldies tām opozīcijas partijām, kas nosodīja apvērsumu, jārēķinās, ka valstī nenostiprināsies demokrātija, bet politiskā vara vienai partijai un tas arī veicinātu arvien pieaugošo neuzticību NATO un ES partneru vidū," vērtē Artis Pabriks.

Arī Veiko Spolītis piekrīt, ka jāraugās, kā Turcijā notiekošais ietekmēs Latvijas sabiedrību, sabiedrotos NATO un ES.

Jautāts par drošību valstī un tūristu vēlmi doties uz Turciju, Spolītis norāda, ka ar čaterlidojumiem uz atpūtas vietām doties nav problēmu, ja ir jālido caur Ankaru vai Stambulu, viņš līdzīgi kā Latvijas Ārlietu ministrija, neieteiktu to darīt.

Naktī uz 16. jūliju Turcijā noticis valsts apvērsuma mēģinājums. "Vara valstī tiek pārņemta pilnībā," bija teikts armijas grupas paziņojumā NTV televīzijā, ar kuru tautai bija paziņots par gaidāmo varas maiņu, ziņoja AFP un BBC. Apvērsuma rīkotāji arī norādīja, ka rīkojas, lai "nodrošinātu un atjaunotu konstitucionālo kārtību, demokrātiju, cilvēktiesības un brīvību un ļautu valstī valdīt likuma augstākajai varai, atjaunojot izpostīto kārtību".

Pēc naktī uz 16.jūliju notikušām sadursmēm lielākajās Turcijas pilsētās Stambulā un Ankarā valsts vadība ar Turcijas prezidentu Redžipu Tajipu Erdoganu priekšgalā paziņoja, ka atgūst kontroli pār notiekošo. Turcijā pēc valsts apvērsuma mēģinājuma, kurā gāja bojā vismaz 160 cilvēki, aizturēti aptuveni seši tūkstoši cilvēku armijā un valsts pārvaldē. Notikumus Turcijā raidījumā Krustpunktā analizē Eiropas Parlamenta deputāts bijušais ārlietu ministrs Artis Pabriks, Rīgas Stradiņa Universitātes lektors, Saeimas deputāts Veiko Spolītis un politoloģijas doktorante Agnese Lāce.