Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Ar šodienu Krustpunktā sāk priekšvēlēšanu diskusiju mēnesi – visu septembri līdz pat 13.Saeimas vēlēšanām mēs ik nedēļu rīkosim divas diskusijas ar politisko partiju pārstāvju piedalīšanos, lai izrunātu, ko partijas sola dažādu iedzīvotājiem svarīgu jautājumu risināšanā un galvenais – kā tās gatavojas to visu paveikt. Protams, uz katru diskusiju mēs nevaram uzaicināt visu 16 uz Saeimu startējošo partiju pārstāvjus, tādēļ dalīsim viņus pa diskusijām.
Šodien mūsu uzmanība pievērsta nabadzības un sociālās nevienlīdzības problēmām. Diemžēl nabadzības riskam Latvijā pakļauts aptuveni katrs ceturtais iedzīvotājs, visvairāk – vientuļie vecāki, daudzbērnu ģimenes un veci cilvēki. Kādus risinājumus deputātu kandidāti piedāvā, lai mazinātu nabadzību Latvijā, par to sarunā ar studijas viesiem.
Raidījuma viesi: Aleksandrs Kiršteins no Nacionālās apvienības „Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībbai/LNNK”, Silvestrs Rubīns no partijas „Latviešu nacionālisti”, Viesturs Kleinbergs no partijas „Progresīvie” un Iveta Purne no partijas „No sirds Latvijai”.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (5)
1. Sākuma kapitāla aprēķināšanas kārtība - dažu gadu (no 1996.līdz 1999.g.) iemaksas ir attiecinātas uz visu iepriekšējo periodu, kas nostādīja nelabvēlīgā situācijā tos, kuri pēc ekonomikas transformācijas tobrīd nebija labi apmaksātos darbos;
2. Piemaksas par stāžu līdz 1996.gadam - ietver 2 problēmas:
- vairs neatbilst to mērķim - mazināt atšķirību starp augstu un zemu novērtētu sākumkapitālu;
- pilnīgi nepamatoti nepiešķir personām, kuras pensionējas sākot ar 2012. gadu
3. Minimālās pensijas noteikšana par stāža desmitgadēm, kas dod vislielākās priekšrocības personām ar ļoti mazu stāžu ( ja stāžs ir 10 gadi, tad par katru gadu ir 7 euro) un nostāda nelabvēlīgā situācijā personas ar lielāku stāžu (piemēram, ja stāžs ir 29 gadi, tad par katru gadu ir 2,86 euro)
Kapitālā ieskaitītā un faktiski pensijām novirzītā sociālās apdrošināšanas iemaksu daļa atšķiras. Šogad maksājam par 23% vairāk, nekā ieskaita mūsu kapitālā.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X