Jauneklīgs, vitāls un mūsdienīgs „Annas Kareņinas” lasījums” - tā par jaunāko iestudējumu Ģertrūdes ielas teātrī „Anna: люболь” saka galvenās lomas atveidotāja Iveta Pole. Izrādes pamatā Ļeva Tolstoja slavenais romāns „Anna Kareņina”, šoreiz Annas mīlestības traģēdiju stāstot ironiski rotaļīgā atmosfērā, lielu vietu ierādot mūzikai un kustībai. Iestudējums ir aktrises Marijas Linartes debija režijā, sadarbojoties ar dramaturģi Aneti Konsti.
Mūsdienīgi cilvēki, satiekas viesībās, dejo, pavada laiku ceļojot, arī Anna. Viņa cenšas eksistēt starp realitāti un savu subjektīvo uztveri. Kas virza Annu? Šis jautājums interesējis iestudējuma režisori Mariju Linarti, viņa atklāj, kā radusies vai kā pārņēmusi iecere iestudēt šo populāro Ļeva Tolstoja darbu.
“Visu laiku sev teicu, kāpēc ne, kāpēc ne. Tad paskatījos uz grāmatu, ko mans suns bija iegrauzis un tā vienkārši tapa ideja. Tā protams deformējusies un nav tāda, kāda bija sākumā,” atklāj Marija Linarte.
Dramaturģe Anete Konste uzsver, ka uzklausījusi režisores ieceri un izejot no tās, veidojusi izrādes dramaturģisko materiālu.
Sabiedrību šajā iestudējumā atklāj divi aktieri Liena Šmukste un Artis Drozdovs, režisore tam izvēlējusies farsu. Kareņina lomā Edgars Samītis, Vronskis – Pauls Iklāvs. Iveta Pole taujāta par Annas lomu, vispirms uzsver, ka šajā iestudējumā lomu dala ar otru aktieri Kasparu Dumburu, kas ir Annas alter ego.
“Jautāju, kāpēc otra Anna ir vīrietis, Marija teica, ka tā ir viņas intuitīva vēlme. Racionāla pamatojuma tam nav,” atklāj Iveta Pole. Taču viņa norāda, ka šāds savienojums ir interesants.
Pagaidām Marija Linarte negrasās uzsākt režijas studijas, jo, viņasprāt, vēl ir par jaunu šai profesijai, taču pēc šī iestudējuma aktrisei cits skatījums uz režisora darbu un to, kā top izrāde.
Izrādi „Anna: люболь” Ģertrūdes ielas teātrī iespēja noskatīties 8.jūnijā.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X