„Mēs esam daudz darījuši un izdarījuši, sakustējušies uz priekšu. (..) Krīze ir beigusies, jāmēģina uzņemt apgriezienus. To arī cenšamies darīt. Virzienu ir daudz. Tas rada labi pretreakciju,” tā par pēdējo divu gadu posmu Rakstnieku savienībā raidījumā Kultūras Rondo bilst savienības priekšsēdētājs Arno Jundze. „Viss notiek ļoti vienkārši, paši rakstnieki grib darboties, ja tā nebūtu, nekas nenotiktu.”

Latvijas Rakstnieku savienība gatavojas pilnsapulcei maija sākumā. Atdzīvina Savienības telpas, sāk izdot savu laikrakstu, domā par mūsu rakstnieku darbiem starptautiskā kontekstā. Kāda ir mūsdienīga radošā savienība un vai Latvijas Rakstnieku savienība tāda ir? Kā tā mainījusies pēdējos gados un ar kādiem jautājumiem sagaida pilnsapulci?

Aktuālākais jaunums Rakstnieku savienības dzīvē ir mēneša izdevums „konTEKSTS”

„Jau sen runājām, ka vajadzīgs ir mēneša izdevums. Ilgi uz to gājām. Tas vajadzīgs rakstniekiem, videi, procesam. Mēs atbalstām šīs aktivitātes,” turpina Arno Jundze.

„Mēs atšķiramies no citiem kultūras izdevumiem ar to, ka šajā laikrakstā ir  tikai un vienīgi par literatūru. Nav citu mākslas veidu. Pie tā koncepta arī turēsimies,” atklāj laikraksta „Konteksts” galveno redaktore Sandra Ratniece. „Pie secinājuma, ka šādu laikrakstu vajag, nonācām, jo katastrofāli trūka telpas. Protams, paldies līdzšinējiem izdevumiem, kur bija iespēja publicēties. Viennozīmīgi ļoti pietrūka literatūras attīstībai telpas, kur rakstniekiem publicēties un lasītājiem palasīties.”

Arno Jundze norāda, ka jaunā izdevuma izplatīšanā Rakstnieku savienība sadarbojas ar grāmatu tirgotājiem, šis grāmatnīcu izdevums. Tāpat viņš izsaka cerību, ka izdevuma auditorija būs tie, kas lasa grāmatas, jo diez vai būtu vajadzīgs izdevums, kurā rakstnieki raksta rakstniekiem. „Rakstnieki raksta lasītājiem, tā vienmēr ir bijis un tā arī jābūt šajā reizē,” uzskata Arno Jundze.

Sākotnēji pirmajiem izdevuma numuriem autori uzrunāti uzticēt savus darbus, bet jau tagad redakcija saņem pirmos piedāvājumus no autoriem jaunajam izdevumam.