„Dziesmu un deju svētki. 12 sietspiedes” šāds nosaukums mākslinieka Māra Bišofa izstādei, kurā viņš radoši interpretējis dziesmu un deju svētkus.  12 sietspiedes darbi ierāmēti un aplūkojami galerijā „Neputns”.

Māris Bišofs pazīstams ar saviem ironiskajiem zīmējumiem, pirmie darbi savulaik publicēti žurnālā „Dadzis”, daudzus gadus mākslinieks dzīvojis ārpus Latvijas – Maskavā, Telavivā, Parīzē, pēc tam pārcēlies uz dzīvi ASV. Kopš 2003.gada atgriezies Latvijā, un viņa zīmējumi redzami žurnālos „Ir” un „Rīgas Laiks”.

Šoreiz zem viņa mikroskopa Dziesmu un deju svētki. Mākslinieks atklāj, ka pats vislabāk jūtas neesot lielā ļaužu burzmā, vien vērot dziesmu svētku gājienu, esot saviļņojoši. Kādi dziesmu un deju svētki ir Bišofa skatījumā?

„Šitais tāds gudrais zīmējums, te Dainu skapis, no kurienes nāk tās dainas, viņš it kā griež to dziesmu svētku tribīni un tur tie dziedātāji ir. Ideja varētu būt, ka tas darbina visu to pārējo, kas to lai zina, vai tā ir, varbūt ir otrādi,” stāsta Māris Bišofs.

Mākslinieks atklāj katrā darbā ielikto ideju un domu, dažkārt nosakot, ka nav jau  pārāk asprātīgi, bet grafiski interesanti. Tā mākslinieks saka par dziedātāju grupu tautastērpos, kuru mutes ir melni apļi, no kurām nāk notis.

„Es esmu vienmēr dzīvojis pats par sevi, nekad neesmu gājis „Tūdaliņ, tagadiņ" dejot, masu svētkos nepiedalos, man patīk dzīvot savā galvā,” bilst mākslinieks.

Māri Bišofu dziesmu svētku pūlī neatradīsiet, taču liela daļa svētku dalībnieku  metas iekšā  svētkos, kā  Māris Bišofs to asprātīgi attēlojis vienā no zīmējumiem.

Māra Bišofa izstāde galerijā „Neputns” būs skatāma līdz 10.augustam.