Gunars Saliņš ir viens no spilgtākajiem Ņujorkas dzejnieku grupējuma "Elles ķēķis" pārstāvjiem, kas 50. gadu vidū Amerikā turpināja moderno latviešu dzeju, apvienojot nacionālos un folkloras motīvus ar modernās lielpilsētas ainām. Kultūras Rondo studijā par  Ņujorkas mākslinieku grupu saruna ar Gunara Saliņa meitu, mūziķi un aktrisi Lailu Saliņu, kura radījusi muzikālu stāstu "Elles ķēķis. Ņujorka->Latvija".

Izrādes idejas, scenārija, dziesmu un video autore ir Laila Saliņa, kura šo stāstu izspēlēs kopā ar aktieri Gundaru Silakaktiņu. Iestudējuma režisors – Gundars Silakaktiņš.

Elles ķēķis (Hell’s Kitchen) ir ostas rajons Ņujorkā, kur 50tajos un 60tajos gados tikās jauni latviešu trimdas mākslinieki, kas bija ieradušies Amerikā cerībā uz pilnvērtīgu dzīvi atvērtā pilsoniskā sabiedrībā ar tiesībām uz vārda brīvību. Šo nelielo, bet dedzīgo mākslinieku grupu spēcīgi ietekmēja amerikāņu kultūra un Rietumu mākslas virzieni. Savienojot to ar savu latvisko identitāti, viņi izveidoja īpašu stilu un kļuva pazīstami kā Elles ķēķa mākslinieki. Viņu radošais gars iedvesmoja citus latviešu māksliniekus brīvajā pasaulē, bet padomju Latvijā aiz dzelzs priekškara par viņiem bija zināms ļoti maz.

Izrādes varēs noskatīties 17.maijā 17.00 Dobeles bibliotēkā, 23.maijā 19.00 Liepājas muzejā, 24.maijā 19.00 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, 26.maijā 17.00 Ungurmuižā un 29.maijā 1900 VEF Kultūras pilī.