22. jūlijā notiks jauns televīzijas konkurss amatieru koriem ''Eirovīzijas gada koris 2017”.

“Tas ir notikums pats par sevi un notiek pirmo reizi,” raidījumā Kultūras Rondo skaidro Latvijas TV producente Ieva Rozentāle.

Konkurss “Eirovīzijas gada koris” piepulcēsies jau četriem esošajiem Eirovīzijas konkursiem izpildītājmākslā – dziesmu konkursam, jauno mūziķu un dejotāju konkursam, klasiskās mūzikas konkursam un junioru eirovīzijai. To organizē Latvijas Televīzija” (LTV) un Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs (Live Riga). Šogad konkursa Eirovīzijas gada koris norise iekļaujas 3. Eiropas koru olimpiādes notikumos.

Ieva Rozentāle atklāj, ka iecere rīkot Eirovīzijas konkursu arī koriem, turklāt amatierkoriem, radusies pēc koncerta “Dzimuši Rīgā” 2014. gadā, kad Latvija saņēmusi komplimentu jūru par šo projektu. “Domājot par tālāko attīstību, domas virzījās uz koriem, kas ir mūsu spēks,” norāda Ieva Rozentāle. Ideju par Eirovīzijas koru konkursu starptautiskās organizācijās un padomēs nācies aizstāvēt pat vairākkārt. Līdz pēdējam brīdim pastāvējusi iespēja, ka šāds konkurss tomēr nenotiks.

Šobrīd ir zināms, ka pirmo konkursu "Eiropas gada koris" pārraidīs 11 valstis Lielākā daļa tiešraidē.

“Tā būs fantastiska iespēja būt pamanītam un nest latviešu tautas dziesmu un Raimondu Paulu un parādīt, cik fantastiski skaistas kora dziesmas raksts. Tā ir iespēja parādīties, parādīt sevi, cik labi varam, lai mūs atceras," par iespēju piedalīties konkursā bilst kora "Spīgo" vadītāja Līga Celma-Kursiete.

Konkursā deviņu Eiropas valstu amatieru kori izpildīs sešas minūtes garu izvēles programmu bez pavadījuma. Pasākumā piedalīsies Latvijas koris "Spīgo", Austrijas koris "Hard - Choir Linz", Beļģijas koris "Les Pastoreaux", Vācijas koris "Jazzchor Freiburg", Slovēnijas koris "Carmen Manet", Lielbritānijas koris "Cor Merched Sir Gar", kā arī Bēlas Bartoka vīru koris no Ungārijas, Igaunijas Televīzijas meiteņu koris un Orhūsas Akadēmiskais koris no Dānijas.

Jelgavas 4.vidusskolas meiteņu koris “Spīgo” (diriģente Līga Celma–Kursiete) uzvarēja nacionālās atlases konkursā “Latvija dzied!” un ieguva tiesības Latviju pārstāvēt konkursā ''Eirovīzijas gada koris 2017”.