Svētdien,17. maijā Briseles Mūzikas instrumentu muzejā notiks svinīga ceremonija, kuras laikā Latvijas Radio 3 “Klasika” un Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība Eiropas Savienībā pasniedza īpašu dāvinājumu Briseles Mūzikas instrumentu muzejam –  īstu latviešu etnogrāfisko kokli. Svinīgajā ceremonijā kokli ieskandināja Laima Jansone, savukārt par kokli un tās nozīmi Latvijas kultūrvēsturē pastāstīja “Klasikas” programmu vadītāja, raidījuma “Odiseja” veidotāja Gita Lancere, kura šodien ir Kultūras Rondo studijā.

Projekta priekšvēsturi atgādina Latvijas Radio 3 “Klasika” direktore Gunda Vaivode: "Jau sen šķita mulsinoši, ka pasaulslavenā Briseles Mūzikas instrumentu muzeja bagātīgajā kolekcijā nav apskatāms viens no Latvijas skaistākajiem un skanīgākajiem simboliem – kokle. Šo problēmu aktualizēja arī “Klasikas” nesenais ceļojums uz Briseli, pēc kura dzima ne tikai raidījums, bet arī stingra apņemšanās šo trūkumu novērst. Ir liels prieks, ka mūsu idejai uzreiz atsaucās vēstniece Ilze Juhansone, un nu tā īstenota. Mūsu dāvinājums vienlaikus būs skaists akcents, noslēdzot Latvijas prezidentūras laiku Eiropas Savienības Padomē, kā arī  “Klasikas” 20. dzimšanas dienas simboliska ieskandināšana.”

Pēc koklētājas Laimas Jansones ieteikuma Briseles Mūzikas instrumentu muzejam paredzētās kokles darināšanu “Klasika” uzticēja etnogrāfisko kokļu meistaram Jānim Rozenbergam, kurš mūzikas instrumentu būvi kopš 2008. gada apgūst pie koncertkokļu meistara Imanta Robežnieka. Jāņa izgatavotos instrumentus novērtē koklētāji ar profesionālu ievirzi un kokļu skolotāji, kuri vēlas uzticamu, skanīgu un labi nostrādātu kokli, kas izgatavota pēc visaugstākajiem mūzikas instrumentu būves kritērijiem. Tieši Jānis Rozenbergs būvējis arī lielo, balto kokli, ko Laima Jansone skandina programmā “Zarbugans”.