Pēc 16 gadu pārtraukuma Rīgā atkal varēs aplūkot ievērojamā Latvijas diasporas mākslinieka Lara Strunkes darbus. Izstāde “Aiza” būs apskatāma Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā līdz 11. maijam. Kultūras Rondo studijā izstādes kuratore Līna Birzaka-Priekule un mākslinieka brāļameita - Laila Strunke.

Izstādē aplūkojami 48 Lara Strunkes darbi, lielākoties pēdējos gados tapuši darbi, kā arī daži retrospektīvi darbi, kurus vieno mākslinieka iecienītais motīvs - aiza. Izstādīto darbu skaita ziņā šī būs pat apjomīgākā mākslinieka darbu izstāde līdz šim.

“Viens motīvs var būt ārkārtīgi daudznozīmīgs. Aizas motīvu apspēlē dažādos veidos,” bilst Līna Birzaka-Priekule.

"Vecākos darbos dominē tumšāks kolorīts, šajā izstādē ir daudz krāsas un lieli kontrasti. Laika līnijā izcils un labs mākslinieks, kuram motīvi glezniecībā mijas. Viņš atkārto motīvus un tēmas," turpina Līna Birzaka-Priekule.

"Rokraksts mainās un ir mainījies. Viņš ir brīvāks, viņam nav ierobežojumu," piekrīt Laila Strunke. "Agrāk viņš sev lika ierobežojumus ar līnijām. To var saistīt arī ar redzes izmaiņām. Brīvāks, intuitīvāks kļuvis. Viņš netulko savus darbus. Vari domāt, ko gribi. Tas ļauj skatītām pašam iedzīvoties un ieiet aizā."

Arī pats mākslinieks Laris Strunke šajās dienās ir ieradies Rīgā.

Izstādi papildinās daudzveidīga izglītības programma, kas ļaus apmeklētājiem gūt dziļāku un radošāku ieskatu Lara Strunkes personībā un daiļradē. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties praktiskās nodarbībās ar māksliniekiem, lekcijās, sarunās ar izstādes veidotājiem, kā arī būs īpaša programma un tūre bērniem.

Par aizas motīvu savā mākslā mākslinieks pats stāsta raidījumā Talantu galerija.