Pasaules hokeja čempionāta gaidās raidījumā Piespēle bez hokeja neiztiksim. Ciemos šoreiz būs divi hokejisti, kas „ielēca pēdējā vagonā” – trenējas ar komandu tikai aptuveni nedēļu, bet jau iemantojuši galvenā trenere Boba Hārtlija uzticību un, visticamāk, brauks uz čempionātu. Tie ir veterāns Jānis Sprukts un aizsargs Ēriks Ševčenko.

Ikdienas sarunās par hokeja izlases gatavošanos pasaules čempionātam Ķelnē, daudzi smej, ka jaunā federācijas vadība izmainījusi visu Kirova laika kārtību, izņemot vienu lietu – uzdevums palicis tas pats vecais, iekļūt ceturtdaļfinālā. Tieši par šādu uzdevumu izlasei šonedēļ nobalsoja federācijas valde. Pēdējos divos pārbaudes mačos galvenā trenera Boba Hārtlija aptverē būs 29 lodes jeb 29 spēlētāji. Pēc šiem mačiem diviem uzbrucējiem un vienam aizsargam gan būs jāsaka „paldies” par darbu. Veselību nav atguvis Mārtiņš Karsums, viņa Ķelnē nebūs. Toties, būs vīrs, kurš tikai šonedēļ sāka trenēties ar komandu un uzreiz jau kļuva par pirmās maiņas centru – 35 gadus vecais Jānis Sprukts. Viņš jau nosaukts par vienu no kapteiņa Kaspara Daugaviņa palīgiem, tāpēc ir drošs braucējs uz Ķelni. Otrs, kurš vēl var ielēkt pēdējā vagonā uz čempionātu, ir aizsargs Ēriks Ševčenko. Ar izlasi arī trenējas aptuveni nedēļu, bet tajā nokļuvis pateicoties Mikam Indrašim. Jānis Sprukts stāsta, kā viņu apmierina jaunās federācijas vadības darba stils un radītie apstākļi, tiekamies arī ar Ēriku Ševčenko.

Savukārt raidījumā otrajā daļā tiekamies ar bijušā Latvijas basketbola izlases spēlētāja Uvja Helmaņa dēlu Kārli. Viņš šonedēļ izraisīja ažiotāžu vietējos medijos, jo pats pieteicās Nacionālās asociācijas draftam, kaut nespēlē profesionālā līmenī. Fakts pats par sevi nav nekas neparasts, bet daudzi pauda neizpratni par Kārļa motivāciju to darīt – līdz šim draftam no Latvijas pieteikušiem spēlētāji ar aģentiem, kuri aizvadījuši vismaz vienu profesionālu sezonu vai bijuši starp līderim sava vecuma izlasēs. Kārlis nav spēlējis nevienā izlasē un arī nav profesionālis, spēlējot Rīgas Tehniskās universitātes komandā Latvijas Basketbola līgas otrajā divīzijā. Kārlis pats stāsta par motivāciju spert šādu soli.