Rallijkrosa pasaules čempionāta sezona ir aiz muguras un jau otro gadu pēc kārtas labākais no latviešiem kopvērtējumā bija Jānis Baumanis – ar viņu tiekamies raidījumā Piespēle un rezumējam pagājušo sezonu.

Vēl uzklausām arī Latvijas vīru izlases basketbolistus par Pasaules kausa kvalifikāciju.

Taču nevar neizcelt šis nedēļas Starptautiskās Olimpiskās komitejas lēmumus atņemt Krievijas skeletonistam Aleksandram Tretjakovam un bobsleja pilota Aleksandra Zubkova vadītajām divnieku un četrinieku ekipāžām Soču olimpisko spēļu zelta medaļas. Tas nozīmē, ka zelts pienākas latviešiem. Līdz tam gan jāpagaida, jo par to vēl jālemj Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai. Atmiņā Martina Dukura pārdomu pilnā seja pēc sudraba medaļas saņemšanas Sočos, kad viņam Latvijas Radio vaicāja, vai viņš no sirds tic, ka Tretjakovs uzvarēja godīgi. Martins, protams, bija politkorekts kā allaž, taču arī aizkadra lika noprast, ka viņā jau dīgst pamatīga aizdomu sēkla. Tagad, gandrīz pēc četriem gadiem, medaļas varētu sasniegt savus patiesos īpašniekus.

 

Tagad gan basketbols un rallijkross - paņemiet ko oranžu, piesprādzējieties un brauciens var sākties!

Latvijas vīru basketbola izlase 24. novembrī izbraukumā Turcijā uzsāka Pasaules kausa kvalifikāciju. Arņa Vecvagara debijā pie izlases stūres gan zaudējums ar 73:85. Produktīvākais Žanis Peiners ar 25 gūtiem punktiem, viņš pirms divām nedēļām bija raidījuma viesis. Un Kurzemē dzirdamā ventiņu izloksne nebija izvēlēta nejauši. Pret turkiem viens no labākajiem bija „Ventspils” kluba saspēles vadītājs Aigars Šķēle, bet ar diviem punktiem valstsvienībā debitēja bijušais „Liepājas” līderis Artūrs Ausējs. Šoreiz bez gūtajiem punktiem, bet pieaugušo izlasē debitēja arī šovasar daudz apspriestais Rodions Kurucs. Daži basketbola savienības valdes locekļi rosināja viņam aizliegt spēlēt izlasē, jo viņš traumu dēļ iepriekš atteica dalību junioru izlasē. Rodions gan šos izteikumus vērtē pragmatiski.

Otrs rezultatīvākais ar 15 punktiem piektdien bija Anžejs Pasečņiks. Viņš pēc treniņa Rīgā uzsvēra, ka paša individuālais sniegums nav svarīgākais – galvenais, lai komanda uzvar.

Šajā izlases modelī atkal ir arī Rolands Freimanis, kurš Bursā turku grozā iemeta divus trejačus. Viņu treniņlaukuma malā uzrunāja Inita Kresa-Katkovska.

Viens no aizsardzības balstiem šajā izlases modelī noteikti ir Ojārs Siliņš. Viņš ieguvis pozitīvas emocijas jaunajā klubā Itālijā, jo no iepriekšējās darbavietas Bonnā aizbrauca ne ar tām patīkamākajām atmiņām – treneris Ojāram neizticējās ne aizsardzībā, ne uzbrukumā.

26. novembra vakarā latviešiem izaicinājums savā laukumā – Zviedrijas basketbola izlase. Šoreiz gan smīkņāšana par zviedru basketbolu ir lieka, jo komandā ir virkne visaugstākā līmeņa spēlētāju, tāpēc cīņa noteikti nebūs pastaiga biešu laukā.

 

Jānis Baumanis aizvadītajā pasaules čempionāta rallijkrosa sezonā pierādīja, ka šobrīd ir rezultātos stabilākais no latviešiem šajā līmenī. Viņš kopvērtējumā bija 12. vietā, bet Reinis Nitišs - 14.

Starpsezonā Jānis veic arī menedžera darbu un meklē sev jaunus sponsorus. Pēc vienas no šādām sarunām par potenciālo sadarbību nākamajā sezonā, Jānis paviesojās arī Doma laukumā 8, Latvijas Radio ēkā.