Svētku noskaņās Piespēlē sarunājamies ar riteņbraucēju Tomu Skujiņu, kurš atlabis pēc atslēgas kaula lūzuma un smadzeņu satricinājuma un jau paguvis startēt Latvijas čempionātā. Tāpat interesējamies, kā Prāgā sokas Latvijas sieviešu basketbola izlases debitantēm.

 

Daugavs stadiona pārbūve

Šonedēļ Sporta muzejā Rīgā plašākai publikai tapa zināms, kas būs tie, kuri pretendēs uz Daugavas stadiona teritorijas sakārtošanu un izveidi. Metu jeb skiču konkursā uzvarētāja nebija, bet no četriem iesniegtajiem projektiem žūrija izraudzījās divas otrās vietas, kurām vēl būs jācīnās par uzvarētāja lauriem. Daugavas stadiona valdes loceklis Elmārs Martinsons stāsta par projekta būtību.

Skiču konkursa žūrijas priekšsēdētājs bija Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs. Viņš uzsvēra, ka stadionam pēc rekonstrukcijas un teritorijas sakārtošanas 2022. gadā jāatbilst visām 21.gadsimta prasībām. Tomēr uz Latvijas Radio jautājumu par jumta izbūvi virs skatītāju tribīnēm viņš atbildēja noliedzoši. Jumta vismaz līdz 2022.gadam tribīnēm nebūs. Kaut gan tā vairs nav 21. gadsimta, bet ir jau 20. gadsimta prasība. Un apjumtas tribīnes, starp citu, ir arī daudzu peltajam „Skonto” stadionam, kuru atklāja… 2000. gada 28.jūnijā. Edgars Severs par Daugavas stadiona atjaunošanu un teritorijas labiekārtošanu.

 

Riteņbraucējs Toms Skujiņš atgriežas sacensībās

Pirms mēneša smagi no velosipēda nokrita riteņbraucējs Toms Skujiņš, kurš šonedēļ piedalās Latvijas čempionāta sacensībās, tomēr pilnvērtīgi sacensību apritē atgriezīsies vien jūlija beigās. Viņš arī cer, ka spēs sagatavoties prestižajam "Vuelta Espana" velobraucienam.

Maija vidū "Cannondale-Drapac" komandu pārstāvošais Skujiņš piedzīvoja smagu kritienu Kalifornijas velobrauciena otrajā posmā, salaužot atslēgas kaulu un gūstot smadzeņu satricinājumu. Uzreiz pēc tam Skujiņš kāpa atpakaļ uz velosipēda un centās braukt, kaut bija acīmredzams, ka viņš īsti neapzinās, kas noticis un nespēj pabraukt taisni. Šis video guva lielu popularitāti visā pasaulē.

Pirmās sacensības pēc veselības problēmu izārstēšanas Skujiņš aizvadīja trešdien, Baldonē piedaloties Latvijas čempionāta individuālajā braucienā, kur izcīnīja otro vietu. Šajās sacensībās darbībā varēja arī pārbaudīt jaunās Latvija izlases formas, ko sagādājis šosejas izlases treneris Romans Vainšteins.

 

Latvijas dāmu basketbola izlases debitantes

Latvijas dāmu basketbola izlasei pagājušajā nedēļa vēlējām Jāņus sagaidīt Prāgā un tā arī noticis. Astotdaļfinālā uzvarētas līdzšinējas čempiones serbietes, tad ceturtdaļfinālā zaudējums Spānijai un spraiga cīņa par piekto vietu turnīrā.

Par sportiskajiem rezultātiem jau daudz runāts Latvijas Radio sporta ziņās, bet kolēģis Artūrs Portnovs Prāgā lūkoja noskaidrot, kā tad Latvijas izlasē iejutušās četras debitantes. Jūsu uzmanībai Kate Krēsliņa, Ilze Jākobsone, Paula Strautmane un Anna Dreimane!