Raidījumā Piespēle ne tik daudz piespēlēsim, bet gan šoreiz vairāk servēsim ar volejbola bumbu - gan izlases jaunajam trenerim Arvo Kēlam no Igaunijas, gan olimpiskajam čempionam un Triju zvaigžņu ordeņa kavalierim Pāvelam Seļivanovam. Pāvels Seļivanos stāsta ne tikai par izjūtām, gaidot Triju zvaigžņu ordeņa pasniegšanu, bet arī par savu darbu, audzinot jauno maiņu. Skaidrojam, kāds ir izlases jaunā trenera Avo Kēla moto.

Savukārt vieglatlēts Latvijas rekordists 400 metros Jānis Leitis stāsta par savu pieredzi, kā sporta karjeru veiksmīgi apvieno savu uztura zinātnes biznesu.

Volejbola serves Piespēlē

Latvijas vīriešu volejbola izlases galvenā trenera amatā iecelts pieredzējušais igauņu speciālists Avo Kēls, viņš šajā amatā nomainījis Raimondu Vildi, kurš pie komandas stūres bija iepriekšējo desmitgadi, tomēr šovasar sadarbība ar viņu tika izbeigta, jo vairāki Latvijas valstsvienības volejbolisti pavēstīja, ka turpmāk vairs nespēlēs šī speciālista vadībā.

55 gadus vecais Avo Kēls ir ar lielu pieredzi volejbolā, pats savulaik bija augsta līmeņa izlases spēlētājs, kā treneris deviņus gadus vadījis Igaunijas izlasi. Saruna ar Igaunijas speciālistu gan par trenera moto, gan par to, kamdēļ, viņaprāt, mūsu ziemeļu kaimiņiem izdevies apsteigt klubu līmenī Latvijas volejbolu.

Valsts prezidents un Ordeņu kapituls par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Triju Zvaigžņu ordeni Rīgas pilī 18.novembrī pasniegs arī Pāvelam Seļivanovam. Viņš “Radiotehniķa” rindās aizvadīja 17 sezonas, sportista karjeru pabeidzot ārvalstīs.

PSRS izlases sastāvā ieguva zeltu 1980. gada olimpiskajās spēlēs Maskavā. Trenera karjeru sācis Beļģijā, šobrīd Seļivanovs trenē bērnus Rīgas Volejbola skolā, kā arī Latvijas jauniešu izlases sievietēm un raidījuma turpinājumā Mārtiņa Kļavenieks saruna ar Pāvelu Seļivanovu.

Jānis Leitis - sportists un uztura speciālists

Visu dzīvi ar sportu nenodarbosies. Jādomā par nākotni, ko darīt tālāk. Atrast profesiju, kas būtu pašam tīkama, kur redzi pats sevi nākotnē pēc sportistu gaitu beigām, nevis tāpēc, ka visi tā dara. Tā uzskata Jānis Leitis, kas, studējot ASV, laboja 21 gadu veco Latvijas rekordu 400 m telpās, viņš ir arī 2009. gada Eiropas čempions tāllēkšanā vecumā līdz 23 gadiem, startējis arī Londonas olimpiskajās spēlēs. Bakalaura grādu ieguvis Latvijā, maģistru - Amerikā, izglītība saistīta ar uztura zinātni. Pērn Jānis dibinājis uzņēmumu , kas ir produktu līnijas “Baltais Protein” izstrādātājs.