Raidījumā Zināmais nezināmajā vispirms Edgara Raginska interviju par stājas monitoringa sistēmas prototipu „SmartWear”, kas varētu novērst skoliozes risku, jo spēj iemācīt lietotājam noturēt muguru pareizā, ārsta definētā stāvoklī.

Nav nekāds jaunums, ka Latvijā, līdzīgi kā citviet pasaulē, dažādu zinātnes jomu pārstāvji sadarbojas, lai uzlabotu sabiedrības dzīves kvalitāti. Spilgts piemērs ir Elektronikas un datorzinātņu institūta pētnieku sadarbība ar Latvijas mediķiem, kā rezultātā ir tapusi un pilnveides ciklu turpina koriģējošā monitoringa sistēma “SmartWear”. Par šo īpašo viedo apģērbu stāsta Elektronikas un datorzinātņu institūta direktors vadošais pētnieks datorzinātņu doktors Modris Greitāns un viens no izstrādātāju komandas dalībniekiem, pētnieks un datorzinātņu maģistrs Atis Hermanis.

Studijā kopā ar Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas un antropoloģijas institūta profesori, Antropoloģijas laboratorijas vadītāju Silviju Umbraško un šī institūta docenti medicības doktori Ilvu Duļevsku saruna par statiskām, ilgstoši nemainīgām ķermeņa pozām. Kā varam nodarīt sev pāri, nemaz to nenojaušot, piemēram, ilgstoši guļot, staigājot, sēžot, ceļot smagumusvai ravējot. Kā ilgstoša atrašanās kādā noteiktā pozā var negatīvi ietekmēt orgānu darbību, stāju un veselību kopumā.