"Konkurss ir platforma jaunajiem zinātniekiem, kur attīstīt savas zinātnes komunikācijas prasmes un iepazīstināt sabiedrību ar savu interesanto darbu," atzīst RTU Doktorantūras skolas vadītāja, "Research Slam" rīkotāja Lita Akmentiņa.

Arī par pašu konkursu "Research Slam" nemaz nav viegli izstāstīt īsi un atraktīvi, kā to paredz noteikumi tā dalībniekiem. Un arī ar katru gadu ir arvien grūtāk piesaistīt jaunus dalībniekus, jo, "jauno pētnieku skaits Latvijā ir ierobežots", bilst Akmentiņa.

Jau piekto gadu notiks Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU) rīkots konkurss visu augstskolu maģistrantiem un doktorantiem - "Research Slam", tā mērķis ir dot iespēju jaunajiem zinātniekiem stāstīt par saviem pētījumiem viegli uztveramā, interesantā un saistošā veidā, un - iegūt par to balvu. Ar dažiem konkursa dalībniekiem tiekamies raidījumā Zināmais nezināmajā. Studijā RTU doktorants Kārlis Kalniņš, Latvijas Universitātes (LU) maģistrants Jānis Dzirkalis, Elektronikas un datorzinātņu institūta pētnieks LU doktorants Krišjānis Nesenbergs un RTU Doktorantūras skolas vadītāja, "Research Slam" rīkotāja Lita Akmentiņa.

„Ideju forums”

Rīgas Tehniskas Universitātes Zinātniskajā bibliotēkā 29. aprīli notiks „Ideju forums”, kas vienkopus pulcēs šī brīža novatoriskākos RTU zinātniekus. Pasākuma temats ir ieskats ideju ģenerēšanas procesā.

Pieci pētnieki, pieci stāsti par prasmi būt oriģinālam: jaunie zinātnieki, kas darbojas tādās jomās, kā kosmosa tehnoloģijas, nākotnes degviela, robotika, dizains un telekomunikācijas, dalīsies pieredzē, kā dzimst idejas konkrētajā jomā. Tas būs ieskats ideju ģenerēšanas procesā, apskatot gan to rašanos, gan to, cik radošiem ir jābūt zinātniekiem un kādā mērā zinātne ir māksla domāt pareizajā virzienā. Kāpēc šāds „Ideju forums” radās un kā interesenti varēs redzēt minēto procesu, stāsta RTU zinātņu prorektors un viens no foruma iniciatoriem Tālis Juhna.