Informēt, izglītot, izklaidēt - ar šādiem vārdiem tika dibināts BBC jeb Lielbritānijas sabiedriskais medijs, kuram, līdz ar radio un vēlāk televīzijas ienākšanu, ir sekojušas daudzas valstis pasaulē. Par sabiedriskā medija vēsturi un tā lomu mūsdienu pasaulē, raidījumā Zināmais nezināmajā diskutē sociālantropologs, Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors Roberts Ķīlis un Rīgas Stradiņa universitātes komunikācijas katedras profesors Sergejs Kruks.

Votergeitas skandāls

Votergeita – gadu gaitā šis termins jau ir kļuvis par sugas vārdu citiem politiskās kultūras skandāliem. Šoreiz īsais vēstures kurss, kas īsti bija Votergeitas skandāls, kas aizsākās 1972. gada 17. jūnijā un noveda pie toreizēja ASV prezidenta Ričarda Niksona atkāpšanās.

Votergeitas skandāls ASV - viens no ievērojamākiem pētnieciskās žurnālistikas atklājumiem pasaules vēsturē. Tas sākās ar ielaušanos Demokrātiskās partijas mītnē Votergeitas viesnīcā. Sociālo zinātņu doktore, Rīgas Stradiņa Universitātes asociētā profesore Anda Rožukalne atzīst, ka šis notikums parādīja, cik liela nozīme ir kvalitatīvam un rūpīgam žurnālistu darbam.