Izpratne par tīru telpu mājās un tīru telpu laboratorijas apstākļos krietni atšķiras. Ja mājās mūs uztrauc tīrība ar acīm saskatāmā mērogā, tad, piemēram, cilmes šūnu  centrā tīrība iegūst pavisam citu nozīmi. Tur nav vietas ne tikai putekļiem, bet arī mikroorganismiem un ķīmiskām vielām.

Profesionāla, precīza un efektīva ārstēšana un diagnosticēšana nebūtu iespējama bez tehnoloģiju attīstības, tostarp arī vidē, kurā notiek izmeklējumi, pētniecība un dažādas medicīniskas procedūras. Viena no šādām īpašām vidēm ir tā dēvētās tīrās telpas - vieta, kur ārējās vides ietekme ir maksimāli samazināta un kur cilvēka pārnēsātiem mikroorganismiem nav vietas. Kāda ir šī vide un kā top pasaulē vissterilākās vietas, raidījumā Zināmais nezināmajā skaidro klīnikas “IVF Riga” direktore, medicīnas doktore Violeta Fodina, molekulāro bioloģe, šīs pašas klīnikas cilmes šūnu centra biotehnoloģe Elīna Zandberga un inteliģento inženiertehnisko risinājumu uzņēmuma “Fima” projektu vadītājs Toms Mols.

Darbs iekārtā, ko te dēvē  par "Marsa staciju" 

Savējo vidū  laboratorijas darbinieki to sauc par „Marsa staciju”, proti, sarežģītu iekārtu, kurā hermētiski noslēgtā vidē, pirms tam izejot cauri slūžām, kur tiek regulēts gāzu spiediens, ieliekot rokas milzīgās piedurknēs, ar šūnu materiālu darbojas Molekulārās ģenētikas laboratorijas pētnieki. Par darbu īpaši tīrā vidē, strādājot ar šūnu materiālu, stāsta Rīgas Stradiņa universitātes Onkoloģijas institūta Molekulārās ģenētikas laboratorijas vadošā pētniece Inese Čakstiņa.

Ikvienam ienācējam molekulāras ģenētikas laboratorijā tiek izsniegtas bahilas  Un Inese Čakstiņa norāda uz rindā novietotām  gumijas čībām, kas pēc valkāšanas tiek autoklavētas jeb sterilizētas ar tvaika sterilizatoriem. Šie apavi atrodas  priekšboksā vai tādā kā nelielā stikla koridorā, kas jau tālāk ved uz  iekārtu, kas ir hermētiski noslēgta, un tur caur stiklu var redzēt mikroskopu, platītes ar šūnu materiālu, pipetes – tā ir īpaša sistēma, kurā  Inese Čakstiņa un viņas kolēģi ikdienā darbojas ar vēža šūnu izpēti.

Lai arī pati milzu kaste ir hermētiski noslēgta, papildus tam gaisa tīrību šajā sterilajā vidē nodrošina laminārās plūsmas skapis.