Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Vārda diena: Marija, Marika, Marina

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio 5 dzimšanas dienu atzīmēs hiphopa festivālā “Straume”

Šogad Latvijas Radio 5 savu 11. dzimšanas dienu svinēs hiphopa kultūras noskaņās ar kulmināciju hiphopa mūzikas festivālā “Straume” no 5. līdz 6. jūlijam Līgatnē. Abu dienu garumā LR5 tiešraidē raidīs no festivāla norises vietas – radošā kvartāla “Zeit”.

LR5 dzimšanas dienas svinības sāksies jau no 1. jūlija, visas nedēļas garumā līdz pat 7. jūlijam LR5 ēterā skanot tikai un vienīgi hiphopa kultūras daļai – repa mūzikai.

“Jau 11 gadus Latvijas Radio 5 ik dienas klausītājus iepazīstina ar jaunāko un aktuālāko pasaules un Latvijas mūzikā, tostarp hiphopa kultūru, kas spēlēja lielu lomu kanāla pirmsākumos. Dekādi vēlāk laiki ir mainījušies,  hiphopa kultūra Latvijā ir strauji attīstījusies, un mēs kā toreiz, tā joprojām esam tie, kuri, kā savā dziesmā teicis mūziķis ansis, hiphopu “raida visu dienu un visu nakti, un nevis aiz tolerances, bet vēlamies paši”. Mēs atgriezīsimies pie mūsu saknēm, atskatīsimies, kā hiphopa kultūra gadu laikā ir mainījusies, kāda ir tās loma sabiedrībā un spriedīsim ko mēs kā medijs vēl varam darīt, lai hiphopa kultūra sasniegtu plašāku auditoriju. Tas ir vēl līdz šim nebijis formāts – 24 stundu garumā 7 dienas no vietas Latvijas Radio 5 skanēs tikai Latvijā un citviet pasaulē radīts reps,” stāsta Latvijas Radio 5 galvenais redaktors Toms Putniņš.

 

Tāpat LR5 dzimšanas dienas nedēļā ēterā izskanēs diskusiju raidījuma “Neērto jautājumu pastkastīte” epizode, kas veltīta mūzikas cenzūrai medijos. Ar jomas ekspertiem un hiphopa kultūras pārstāvjiem tiks spriests par to, kādai mūzikai būtu vai nebūtu jāskan radio ēterā.

Savukārt LR5 dzimšanas dienas nedēļas svinības kulminēs festivālā “Straume” no 5. līdz 7. jūlijam. Gan festivāla apmeklētājiem, gan LR5 klausītājiem tiešraidē būs pieejama īpaša programma, kur skanēs festivāla mākslinieku koncerti, intervijas ar mūziķiem, kā arī īpaši autorraidījumi, kas veltīti hiphopam.

 

Par Latvijas Radio 5

Kantar TNS auditorijas pētījuma jaunākie dati liecina, ka Latvijas Radio 5 nedēļā sasniedz 136,36 tūkst. klausītāju. Latvijas Radio 5 programmā ir mūzikas, tehnoloģiju, sporta, dzīvesstila, datorspēļu, veselības, mākslas u.c. aktualitātes auditorijai vecumā no 16 līdz 34 gadiem. Regulāri tiek veidoti podkāsti un multimediālais saturs. Ik gadu viens no lielākajiem notikumiem ir labdarības maratona „Dod pieci!” organizēšana, ko radiostacija rīko jau desmit gadus.

 

Papildu informācija:

Liene Pālēna

Latvijas Radio

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 26104145

E-pasts: liene.palena@latvijasradio.lv