Otrdiena, 2024. gada 23. jūlijs

Vārda diena: Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Paziņojumu izvietošana Latvijas Radio programmās

 

Latvijas sabiedriskie mediji - Latvijas Radio, Latvijas Televīzija un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.lv - no 2021. gada 1. janvāra darbojas ārpus reklāmas tirgus, kā to nosaka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likums (turpmāk - SEPLPL).

Likumā ir noteikti izņēmuma gadījumi un turpmāk Latvijas Radio var izvietot informatīvus paziņojumus par kultūras pasākumiem, sociālos un citus valstiski svarīgus paziņojumus, paziņojumus par tikšanos ar vēlētājiem, kā arī sabiedrisko mediju pašreklāmas.

 

Pieteikumu iesniegšana 

Paziņojumi Latvijas Radio programmās tiek izvietoti, ievērojot Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) Vadlīnijas satura un paziņojumu veidošanai un izvietošanai sabiedriskā medija programmās un pakalpojumos un Latvijas Radio Vadlīnijas paziņojumu izvietošanai un sadarbībai ar partneriem, un ja tie atbilst vadlīnijās minētajiem kritērijiem, par to izvietošanu ir saņemts pieteikums, kas ir izskatīts un akceptēts Komisijā sadarbībai ar partneriem, kā arī saņemta NEPLP atļauja (ja tāda ir vajadzīga).

 1. Informatīvi paziņojumi par kultūras pasākumiem
  • ​Paziņojumi tiek izvietoti saskaņā ar Latvijas Radio apstiprināto cenrādi. 
  • Lai izvietotu informatīvos paziņojumus par kultūras pasākumiem, nepieciešams iesniegt pieteikuma veidlapu, sūtot to uz pazinojumi@latvijasradio.lv.
 2. Sociālie paziņojumi, sabiedriskas nozīmes sludinājumi, vēstījumi, kuri skaidro Satversmes pamatvērtības, aicinājumi uz labdarību un citi aicinājumi, kas ir sabiedrības interesēs (turpmāk kopā – sociālie paziņojumi)
  • Lai izvietotu sociālos paziņojumus, nepieciešams iesniegt pieteikuma veidlapu, sūtot to uz pazinojumi@latvijasradio.lv.
 3. Paziņojumi (sludinājumi) par tikšanos ar vēlētājiem
  • Paziņojumi tiek izvietoti saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumu un atbilstoši Latvijas Radio apstiprinātajam cenrādim.
  • Lai izvietotu paziņojumu par tikšanos ar vēlētājiem nepieciešams sazināties ar Projektu vadības daļu, sūtot e-pastu par vēlamā paziņojuma izvietošanu uz pazinojumi@latvijasradio.lv.

 

Materiālu iesniegšana

Paziņojuma pieteicējs iesniedz kvalitatīvi sagatavotus pārraidāmos informācijas materiālus „mp3” formātā atbilstoši šādiem tehniskajiem parametriem: 44100 Hz, 16 bit, 192 kbps, iesūtot elektroniski uz e-pasta adresi: pazinojumi@latvijasradio.lv.

Latvijas Radio ir tiesības neatskaņot nekvalitatīvi vai tehniski nepareizi sagatavotu audio ierakstu.

Paziņojuma ierakstīšanu audio formātā var pasūtīt arī Latvijas Radio. Maksa tiek noteikta saskaņā ar Latvijas Radio pakalpojumu izcenojumiem, kas ir pieejami www.latvijasradio.lv (https://latvijasradio.lsm.lv/lv/piedavajumi/pakalpojumu-izcenojumi/).

 

Papildu informācijai, lūdzu, sazināties ar Projektu vadības daļu: 67206665.