Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Vārda diena: Marija, Marika, Marina

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio 2 jau devīto gadu sagaidīs saulgriežus ar iniciatīvu “Gadsimta garākā līgodziesma”

Informācija medijiem.

10.06.2024.

Latvijas Radio 2 jau devīto gadu sagaidīs saulgriežus ar iniciatīvu “Gadsimta garākā līgodziesma”

Vasaras saulgriežos, 21. jūnijā, Latvijas Radio 2 jau devīto gadu pēc kārtas iniciatīvā “Gadsimta garākā līgodziesma” pulcēs korus un folkloras kopas no dažādiem Latvijas reģioniem, kā arī tautiešus ārpus Latvijas robežām. Līgodziesma no saules lēkta plkst. 4.29 līdz saules rietam plkst. 22.22 ar radio ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai.

“Lieliskā tradīcija turpinās, un arī šogad skanīgākais radio Latvijā – Latvijas Radio 2 – svinēs vasaru, saulgriežus un kopā būšanu. Kā ik gadu, Jāņu laikā no jauna visā krāšņumā un daudzveidībā uzplauks latviešu tautas senā līgošanas tradīcija. Gada garākajā dienā, 21. jūnijā, ēterā izskanēs “Gadsimta garākā līgodziesma”, kas vienlaikus ir gan mūsu kopības apzināšanās, stiprinot tautas pašapziņu, piederību un saliedētību, gan vēstījums pārējai pasaulei par mūsu unikālajām dziedāšanas tradīcijām un līgošanu kā dzīvības spēku rituālu un latviskās nacionālās identitātes apliecinājumu,” norāda Latvijas Radio 2 galvenā redaktore Baiba Palkavniece.

Gadsimta garāko līgodziesmu, sākot no 10. jūnija, LR2 ēterā ieskandinās raidījumu cikls “Ielīgošana”, kur varēs tuvāk iepazīt iniciatīvas dalībniekus – korus, folkloras kopas un etnogrāfiskos ansambļus. Raidījumi Latvijas Radio 2 ēterā skan katru darba dienu  plkst.18.15.

Savukārt, 21. jūnijā Līgo dziesma visas dienas garumā – no saules lēkta plkst. 4.29 līdz saules rietam plkst. 22.22 – ar LR2 ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai, kopīgā dziedāšanā pulcējot Rīgas, Ropažu, Siguldas, Līgatnes, Jērcēnu, Barkavas, Bozovas, Ciblas, Rēzeknes, Daugavpils, Aizkraukles, Tērvetes,  Jaunpils, Liepājas, Otaņķu, Alsungas, Rojas, Jūrmalas un Jaunmārupes korus un folkloras ansambļus, kā arī muzicējošos latviešus Igaunijā, Luksemburgā, Itālijā un Brazīlijā. 21. jūnijā “Gadsimta garākā līgodziesma” ceļu uzsāks saullēktā plkst.4.29, kad rīta agrumā LR2 tiešraidē austošo sauli sveiks postfolkloras grupa “Daba San”. Sekojot saules ritam līgodziesma vīsies cauri visai Latvijai un paviesosies pie latviešiem Eiropā un arī Dienvidamerikā, ik pusstundu vai stundu uzkavēdamās katrā nākamajā vietā un 5-7 minūtes skanot tiešraidē Latvijas Radio 2 ēterā.

Bet 21. jūnija vakarā “Gadsimta garākā līgodziesma” atgriezīsies Rīgā, kur tiešraidē no Latvijas Radio klausītāji saulrietu varēs sagaidīt ar indie folka grupu “Viedais fonogrāfs”.

Dienas gaitai varēs sekot līdzi Latvijas Radio 2 ēterā, mājaslapā un sociālajos tīklos, sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī Latvijas Radio mobilajā lietotnē.
 

LR2 “Gadsimta garākā līgodziesma” 21. jūnija dziedāšanas grafiks:

Plkst. 4.29 – LR2 studijā postfolkloras grupa “Daba San”  

Plkst. 5.30 – Ropažu folkloras kopa “Oglīte”

Plkst. 6.30 – Siguldas jauktais koris “Spārni”

Plkst. 7.15 – Līgatnes jauktais koris “Līgatne”

Plkst. 8.15 – Jērcēnu folkloras kopa “Mežābele”

Plkst. 9.15 – Barkavas folkloras kopa “Madava”

Plkst. 10.15 – Malnavas pagasta Bozovas etnogrāfiskais ansamblis

Plkst. 10.45 – Ciblas folkloras kopa “Ilža”

Plkst. 11.15 – Rēzeknes jauktais koris “Ezerzeme”

Plkst. 12.15 – Daugavpils folkloras kopa “Svātra

Plkst. 12.45 – Aizkraukles jauktais koris “Aizkraukle”

Plkst. 13.15 – Tērvetes jauktais koris “Tērvete”

Plkst. 14.15 – Jaunpils jauktais koris

Plkst. 15.15 – Liepājas folkloras kopa “Ķocis”

Plkst. 16.15 – Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis

Plkst. 17.15 – Alsungas Suitu sievas

Plkst. 18.15 – Rojas sieviešu koris “Kalva”

Plkst. 19.15 – Igaunijas latviešu koris “Ziemeļu Balsis” (Tartu)

Plkst. 19.45 – Luksemburgas postfolka grupa “Rudzurika”

Plkst. 20.15 – Itālijas latviešu koris “Saule”

Plkst. 20.45 – Jūrmalas jauktais koris “Spārnos”

Plkst. 21.15 – Jaunmārupes jauktais koris “Universum”

Plkst. 21.45 – Brazīlijas latviešu folkloristi

Plkst. 22.00 – indie folka grupas “Viedais fonogrāfs” koncerts Latvijas Radio 1. studijā

Par Latvijas Radio 2

Latvijas Radio 2 ir klausītākā radio stacija Latvijā, atskaņojot dziesmas dzimtajā valodā un veidojot praktisku, izklaidējošu, dzīves kvalitāti veicinošu saturu un piederību latviskajai kultūras telpai. Kantar TNS auditorijas pētījuma 2023. gada rudens – 2024. ziemas dati liecina, ka Latvijas Radio 2 ir tirgus līderis klausīšanās laika daļā (19,95% no visu Latvijas raidstaciju klausīšanās laika), dienā sasniedzot vairāk nekā 197,5 tūkstošus klausītāju.

 

Papildu informācijai:

Liene Pālēna

Latvijas Radio

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 26104145

E-pasts: liene.palena@latvijasradio.lv