Otrdiena, 2024. gada 23. aprīlis

Vārda diena: Jurģis, Juris, Georgs

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

5.jūnijā Latvijas Radio 4 – "Doma laukums" raidīs no Daugavpils

Otra lielākā Latvijas pilsēta Daugavpils no 1. līdz 7.jūnijam atzīmē 740.gadadienu. Latvijas Radio 4 – „Doma laukums” (LR4) šajā piektdienā, 5.jūnijā ar izbraukuma studiju dosies pie saviem klausītājiem uz Daugavpili, lai 12 stundu garumā piedāvātu īpaši veidotu programmu, klausītājus visā Latvijā iepazīstinot ar šīs skaistās pilsētas aktualitātēm un vietējiem iedzīvotājiem.

LR4 programmu plkst.6.30 aizsāks rīta informatīvi muzikālā programma „Doma laukums”. Programmas vadītājs Andrejs Hutorovs līdz pat plkst.9.00 iztaujās Daugavpils sabiedrības pārstāvjus par jaunumiem dažādās dzīves jomās: izglītībā un zinātnē, pierobežas sadarbībā, iedzīvotāju drošībā, sadzīvē un pilsētvidē. Programmā kopā ar izglītības nozares ekspertiem tiks runāts par izglītības kvalitātes atšķirībām skolās Rīgā un citās pilsētās; par noziedzību, kontrabandu pierobežā un drošības pasākumiem stāstīs vietējās policijas un robežsardzes pārstāvji. Rīta programmas „Doma laukums” izskaņā pārrunāsim pilsētas aktualitātes, un LR4 studijā viesosies Daugavpils domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis.

Plkst.9.15 sāksies izglītojošs raidījums „Diena pēc dienas” Oksanas Doničas vadībā. Apaļā galda diskusijās ar ekspertiem tiks izvērtēta Daugavpils un reģiona ekonomiskā attīstība – par to runās industriālo ražošanas un inovatīvo uzņēmumu pārstāvji. Raidījuma turpinājumā diskutēs par tendencēm un procesiem Latgales sabiedrībā, kas ir multikulturāla, daudznacionāla un kas apvieno dažādas konfesijas. Pārraides izskaņā runāsim par pilsētas iedzīvotāju mijiedarbību ar dzīvo dabu – kāpēc pilsētnieki savās mājvietās tur eksotiskos dzīvniekus, kā mēs sadzīvojam ar savvaļas dzīvniekiem?

Plkst.12.10 diskusiju raidījuma „Atklātais jautājums” vadītājs Konstantīns Kazakovs meklēs atbildes uz jautājumiem, kā pilsētai – gan Daugavpilij, gan jebkurai citai pilsētai Latvijā – palikt jaunai un kā noturēt jaunatni pilsētā? Raidījuma laikā runāsim par pieejamo atbalstu jaunajām ģimenēm un uzņēmējiem un par pasākumiem, lai veicinātu no Latvijas aizbraukušo studentu un darba ņēmēju atgriešanos dzimtenē.

Plkst.13.10 nedēļas sporta notikumu apskatā „Piektais celiņš” Romāna Antonoviča un Vladimira Ivanova vadībā satiks Daugavpils sporta zvaigznes un trenerus, kuri profesionāli darbojas futbola, hokeja un daiļslidošanas jomā.

Plkst.14.10 Aleksandra Aļeksējeva sarunu šova „Aleksandra studija” viesi būs apbalvojuma „Goda daugavpilietis” šogad un iepriekšējos gados saņēmušie vietējie iedzīvotāji. No plkst.15.05 „Aleksandra studija”, kā ierasts piektdienās, piedāvās interaktīvu nedēļas notikumu izvērtējumu kopā ar vietējiem Daugavpils ekspertiem – politologu Dmitriju Oļehnoviču, sociologu Vladimiru Meņšikovu un žurnālisti Zigrīdu Somi.

Plkst.16.05 raidījumā „Skaņas. Domas. Tikšanās.” ar Ilonu Jahimoviču ielūkosimies Daugavpils kultūras dzīvē visdažādākajās tās izpausmēs: gan glezniecībā un literatūrā, gan teātra un dejas žanrā.

LR4 translācijas pēdējā stundā no plkst.17.00 līdz 18.00 izskanēs intervija ar bijušo daugavpilieti un pašlaik Bostonā dzīvojošo flautisti Ilonu Kudiņu. LR4 tiešraidi noslēgs tikšanās ar Daugavpils grupu „Hot Express Dixieland Jazz Band”.

Katrā apaļā stundā izskanēs jaunākās ziņas par notikumiem Latvijā un pasaulē no Latvijas Radio studijas Doma laukumā, Rīgā.

Latvijas Radio 4 aicina: „Nāc! Klausies! Piedalies! Skaties, kā top radio!”

Uz tikšanos LR4 izbraukuma studijā 5.jūnijā no sešiem rītā līdz sešiem vakarā Daugavpilī, Skulptūru dārzā Rīgas ielā (pie Bruņurupuča)!

Tiešraidi būs iespējams klausīties Latvijas Radio 4 – „Doma laukums” FM diapazonā un internetā lr4.lv. Plašāku informāciju un foto reportāžas skatiet LR4 interneta vietnē lr4.lv un sabiedrisko mediju ziņu portālā rus.lsm.lv. Programmas jaunumiem aicinām sekot līdzi arī sociālajā tīklā Facebook facebook.com/LatvijskoeRadio4.