• Svētdiena, 2020. gada 25. oktobris
  • Vārda diena: Beāte, Beatrise
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Preses relīzes

Latvijas Radio 6 – Radio NABA piedāvās tiešraides no festivāla "Laba Daba"

Šajā nedēļas nogalē, no 31. jūlija līdz 2. augustam festivāla „Laba Daba” notikumus un festivāla atmosfēru dzīvajā ēterā Latvijas Radio 6 – FM 95,8 un internetā naba.lv atspoguļos NABA ētera instruktori un tematisko raidījumu veidotāji.

Jau trešo gadu līdztekus sešām festivāla „Laba Daba” skatuvēm norises vietā darbosies brīvdabas radio studija „NABA Raida”, kurā visu festivāla laiku darbosies Radio NABA ētera personības, radot unikālu festivāla atspoguļojumu radio viļņos un veidojot festivāla atmosfēru gan klātesošajiem festivāla viesiem, gan tiem, kas uzturas ārpus tā. Sestdienas naktī, kad noslēgsies radio tiešraides programma, brīvdabas studija pārvērtīsies par skatuvi Ģirta Šoļa režisētajai Ģertrūdes ielas teātra izbraukuma izrādei „Pasaka par veco nāvi”.

Jau agrā piektdienas pēcpusdienā, kad lielākā daļa festivāla apmeklētāju būs devušies ceļā uz to, Radio NABA sāks raidīt no festivāla norises vietas. No plkst. 16.00 ēteru pieskandinās mūzikas instruktori Atis Žagars, Eduards Ozoliņš, Ģirts Šolis, Jānis Vugulis, Jānis Kazulis, bet ar tematiskām atkāpēm ēteru piepildīs raidījumi “KŪL”, “Transplants” un “Zinātnes vārdā”. Bet nakts stundas ar dziļiem un dzīvības pilniem dubstep ritmiem un naksnīgām sarunām piedāvās “Dabsolis”.

Otro dienu ieskandinās brazīļu mūzikas ritmi un raidījuma “Conexão FM Brasil” veidotāji, ar festivāla studentiskajām aizkulisēm un studentu piedzīvojumu stāstiem iepazīstinās raidījums “Studentu pietura”, bet vēstures pētīšanā aicinās iesaistīties “Vēstures ķīlis”. Ar mākslinieku aktivitātēm festivālā iepazīstinās raidījumi “Subjektīvie mērījumi” un “Bron-hīts”, bet sekot līdzi festivāla laikā notiekošajām kāzu ceremonijām varēs kopā ar raidījumu “NABARĪTS”. Dabas ainavu baudīšanā un regeja mūzikas skanējumā pavadīs raidījuma “Dabaskats” veidotāji, bet dumpinieciskās skatuves veidotāji – raidījums “Ej Apskrieties” atspoguļos pankmūzikas aizkulises festivālā. Vakara gaitā ar Radio NABA muzikālās programmas daudzveidību atklās arī citi Radio NABA mūzikas, kultūras un ētera cilvēki.

Ēterā būs dzirdamas gan ekspresintervijas ar māksliniekiem, gan īpašas mūziķu uzstāšanās pārraides no galvenās – Lāča skatuves –, uz kuras kāps tādas muzikālās apvienības kā „Skandinieki”, „Samba de Riga”, „Oranžās brīvdienas”, „Aurora”, „Auļi”, „Sus Dungo”, „Nohow”, „Sniegavīru rūpnīca”, „Rīgas Modes”, „Inokentijas Mārpls”, „Pienvedēja piedzīvojumi”, kā arī ārzemju grupas „Brutto” (Baltkrievija), „The Angelcy” (Izraēla), „The Fall” (Lielbritānija). Klausīsimies arī ierakstus no māksliniekiem, kas uzstāsies uz pārējām tematiskajām skatuvēm. Tiešraides programmas aktualitātēm varēs sekot līdzi twitter.com/RadioNaba, bet klausītāji, kas vēlēsies paziņot par īpaši spilgtiem un tiešraides vērtiem notikumiem, aicināti to darīt, pievienojot saviem ierakstiem tēmturi #labadabalive.

Tiešraide būs dzirdama piektdien no plkst. 16.00 – 3.00 un sestdien 9.00 – 3.00. Festivāla tiešraidi varēs dzirdēt festivāla norises vietā, internetā naba.lv un Latvijas Radio 6 – FM 95,8.

Latvijas Radio 6 – Radio NABA ir brīvā formāta programma, kas pirmo reizi FM viļņos izskanēja 2002. gada 1. decembrī. Radio NABA klausāma Rīgā un tās apkārtnē FM 95,8 MHz, internetā naba.lv un mobilajā lietotnē, kā arī informācija par aktualitātēm pieejama sociālajos tīklos Twitter, Facebook, Draugiem.lv un YouTube.

Aicinām sekot līdzi Latvijas Radio aktualitātēm radio frekvencēs un interneta vietnē latvijasradio.lv, kā arī sociālo tīklu kontos Twitter twitter.com/LatvijasRadio, Facebook facebook.com/LatvijasRadio un Draugiem.lv draugiem.lv/latvijasradio.

Publicitātes foto: Radio NABA