• Svētdiena, 2020. gada 25. oktobris
  • Vārda diena: Beāte, Beatrise
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Preses relīzes

Latvijas Radio 1.studijā un "Klasika" tiešraidē muzicēs trio "NYX"

Pirmdien, 22. februārī, plkst. 18.00 Latvijas Radio 1. studijā notiks kārtējais kamermūzikas koncerts, uz kuru ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu aicina Latvijas Radio 3 – „Klasika” un Trio NYX. Kopš izveidošanas 2012. gadā tajā kopā muzicē flautiste Anete Toča, vijolniece Tatjana Ostrovska un pianiste Ieva Sarja.

Trio NYX ir uzstājies gan daudzviet Latvijā, gan Druskininku festivālā Lietuvā, Vestminsteras katedrāles zālē Londonā un Gibraltārā. Koncertam Radio studijā mūziķes gatavo jaunu programmu, kuras centrā būs franču komponista Žana Fransē svīta „Galma mūzika”. Tai līdzās – krievu komponista Cēzara Kīī  un trīs latviešu komponistu – Arnolda Šturma, Helmera Pavasara  un Aivara Kalēja – skaņdarbi. Koncerta producente ir Māra Šuba, to vadīs Liene Jakovļeva.

Lai koncertu apmeklētu klātienē – Latvijas Radio 1. studijā, esat laipni lūgti iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruņa numuru 67206647 (darbdienās) vai rakstot – lr3koncerts@latvijasradio.lv. Visiem, kuri būs pieteikušies, lūdzam nākt uz Radio namu Rīgā, Doma laukumā 8, pirmdien, 22. februārī, sākot no plkst. 17.30, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu. Ar visiem pārējiem klausītājiem neklātienē būsim kopā Latvijas Radio 3 – „Klasika” tiešraidē!

Anete Toča ir absolvējusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu, kur flautas spēli apguvusi pie Silvas Krašauskas, bakalaura un maģistra grādu ieguvusi profesora Viļņa Strautiņa klasē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un papildinājusies vairākās meistarklasēs ārzemēs. Kopš 2000. gada muzicēšanu dažādos orķestros Anete apvieno ar pedagoģisko darbu – strādājusi Valmieras un Salaspils mūzikas skolās, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un Pāvula Jurjāna mūzikas skolā, kur ir direktora vietniece mācību darbā bērniem ar īpašām vajadzībām un Pūšaminstrumentu nodaļas vadītāja. Kopš 2006. gada – flautu grupas koncertmeistare Orķestrī „Rīga”, kopš 2009. gada – Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķe. Uzstājusies arī kā soliste un muzicējusi dažādu kameransambļu sastāvos.

Tatjana Ostrovska ir mācījusies Daces Bērzājas klasē Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, pie profesora Jura Švolkovska Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un paralēli – Ķelnes Mūzikas augstskolā un Gildholas Mūzikas un Drāmas skolā Londonā, iegūstot divus maģistra grādus. Tatjana ir piedalījusies vairākās meistarklasēs ārzemēs un šobrīd turpina studijas doktorantūrās Rīgā un Birmingemā, izstrādājot tēmu „Izpildītājmāksla mūzikas ieraksta uztveres kontekstos”. Kopš 2006. gada – Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķe. Tatjana ir vairāku starptautisku konkursu laureāte.

Ieva Sarja ir mācījusies pie Ulda Sunepa, Ilzes Juriksones un Sergeja Osokina Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, bakalaura un maģistra grādu ieguvusi pēc mācībām profesora Sergeja Osokina klasē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, mācījusies arī pie profesora Ivari Iljas Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā, apguvusi klavesīna spēli docentes Ainas Kalnciemas klasē un apmeklējusi vairākas meistarklases ārzemēs. Jau studiju gados strādājusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā par koncertmeistari, bet kopš 2007. gada ir šīs skolas kameransambļa klases pedagoģe. Ieva strādā arī Pāvula Jurjāna mūzikas skolā, bijusi Liepājas Simfoniskā orķestra taustiņistrumentāliste, uzstājusies kā soliste, koncertējusi dažādu kameransambļu sastāvā, ir vairāku starptautisku konkursu laureāte.

Aicinām klausīties Latvijas Radio 3 – „Klasika” radio frekvencēs un internetā. Programmas jaunumiem iespējams sekot līdzi arī sociālajos tīklos Twitter un Facebook.