Piektdiena, 2024. gada 23. februāris

Vārda diena: Haralds, Almants

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio 2 ieskandina gadsimta garāko Līgo dziesmu

Šodien Latvijas Radio 2 uzsāk unikālu projektu „Gadsimta garākā Līgodziesma”. Tā izskanēs 21.jūnijā no saules lēkta plkst.4:29 līdz saules rietam plkst.22:22, un  būs gan mūsu Latvijas cilvēku kopības apzināšanās, gan vēstījums pārējai pasaulei par mūsu spēcīgajām dziedāšanas tradīcijām.

 

21.jūnijs būs gada garākā diena, un pēc latviešu tautas tradīcijām tajā ir svinami īstie Vasaras Saulgrieži, kuros Līgo dziesma Latvijas Radio 2 ēterā vīsies cauri visai Latvijai, kopīgā dziedāšanā pulcējot dažādu novadu līgotājus. Gadsimta garāko Līgodziesmu izdziedās Rīgas, Siguldas, Salacgrīvas, Strenču, Gulbenes, Madonas, Ciblas, Daugavpils, Jēkabpils, Iecavas, Tērvetes, Saldus, Nīcas, Ventspils un Talsu novadu ļaudis.

 

21.jūnija pašā rīta agrumā plkst.4:29 „Gadsimta garāko līgodziesmu” uzsāks un saullēktu LR2 studijā ar skanīgām balsīm sveiks folkloras kopa „Kokle”, bet noslēgs jauniešu koris „Balsis” diriģenta Inta Teterovska vadībā.

 

No 30.maija līdz 20.jūnijam darbadienās plkst.10.10 Saulgriežu lielākā dziedāšanas notikuma ieskandināšanai būs īpašs raidījumu cikls „Ielīgošana”. Tajā LR2 ēterā sazināsimies un iepazīsimies ar „Gadsimta garākās Līgodziesmas” dalībniekiem – koriem un folkloras kopām. Tieši viņi kļūs par dziesmas kodolu, kuram kopīgā novada līgošanā aicināts piepulcēties ikviens interesents.  Jau rīt LR2 studijā viesosies Jauno Jāņu Orķestris ar tā līderi Juri Kaukuli priekšgalā, kuri pārstāvēs Siguldas novadu – Sigulda arī būs pirmais pieturas punkts 21.jūnija „Gadsimta garākās Līgodziesmas” rītā. Plašāku informāciju par turpmākajiem „Ielīgošanas” viesiem meklējiet LR2 mājas lapā: www.lr2.lv .