Sestdiena, 2023. gada 9. decembris

Vārda diena: Sarmīte, Tabita

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

LR3 - Klasika tiešraidē iepazīstinās ar mūslaiku leģendu - Rīgas Kora doma skolu

Šo svētdien, 10. decembrī, plkst. 15:00 Latvijas Radio 3 - "Klasika" klausītāju iemīļotā pārraide "Mūsu leģendas" skanēs tiešraidē no Latvijas Radio I studijas – ceļā uz mūsu valsts simtgadi tuvāk iepazīsim Latvijas jauno laiku leģendu – Rīgas Doma kora skolu. Koncertu un tiešraidi vadīs Liene Jakovļeva.

Koncerta apmeklējumam klātienē var pieteikties, zvanot pa tālruni 67206647 (darbdienās) vai pa e-pastu lr3koncerts@latvijasradio.lv (vietu skaits ierobežots). Ierašanās Latvijas Radio (Doma laukumā 8) 10. decembrī no plkst. 14:30, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Ieeja koncertā – bez maksas.

Rīgas Doma kora skola (RDKS) dibināta 1994. gadā un savas pastāvēšanas gados izveidojusies par nozīmīgu posmu Latvijas muzikālās izglītības sistēmā, pašradītajā modelī sakausējot labāko – tiklab no Latvijas kultūrizglītības, kā pasaules koru skolu tradīcijām.

Laika gaitā šajā skolā nostiprinājušies trīs galvenie izglītības virzieni – kora diriģēšana, vokālā mūzika (kopš 2015. gada eksistējot divām – akadēmiskās un mūziklu dziedāšanas specialitātēm) un džeza un mūsdienu ritma mūzika. RDKS katram dotas iespējas attīstīties arī individuāli – ikviens talants tiek rūpīgi kopts, un skolas vēl ne tik ilgajā vēsturē jau ierakstīti arī tādi vārdi, kas Latvijas mūzikas dzīvē sevi pieteikuši  pat pirms izlaiduma balles.

"Plašāka sabiedrība Rīgas Doma kora skolu šobrīd atpazīst kā Rīgas Doma zēnu kora un meiteņu kora Tiara mājvietu. Taču mūsu rīkotajā studijas koncertā, kas zīmīgi izskanēs Otrajā Adventē, vēlamies parādīt, ka skolas audzēkņi uzstājas arī kā solisti un ansambļu dalībnieki dziedāšanas, džeza un mūziklu specialitātēs," atzīmē koncerta producente Māra Šuba.