Sestdiena, 2023. gada 9. decembris

Vārda diena: Sarmīte, Tabita

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Ģimenes studija dzied un dejo

Latvijas Radio 1 raidījums „Ģimenes studija”, gatavojoties Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkiem piedāvās jaunu raidījumu ciklu "Ģimenes studija dzied un dejo", kurā iepazīsim svētku dalībniekus. Cikls ilgs līdz pat jūlijam un skanēs katru piektdienu plkst.14:05.

Raidījumos dokumentēsim un iepazīsim dziedošās, dejojošās, tautas tērpus darinošās, pūtēju orķestru un folkloras kopu ģimenes un draugu kopas. Stāstīsim, kā notiek gatavošanās vasaras galvenajiem svētkiem. Gandrīz katrā ģimenē ir kāds gaidāmo svētku dalībnieks.  Raidījuma veidotājas – Mairita Znotiņa, Agnese Drunka un Dace Simanoviča stāsta, ka tiekoties ar ģimenēm, arī viņas piedalīsies mēģinājumos, uzklausīs pieredzes stāstus un arī pašas apgūs deju soļus, tērpu darināšanas knifus un atklās labākās balss ievingrināšanas metodes.

Pirmais raidījums skanēs šo piektdien, 9.februārī, kad ceļu uz Dziesmu un deju svētkiem sāksim kopā ar diriģentu Jāni Almani Palmbahu, viņa dvīņubrāli Raimondu Gulbi un abu mammu Ingu Almani. Viņi visi muzicē jauktajā korī „Skaņupe”. Savukārt 16.februāra raidījumā iepazīstināsim, kā svētkiem gatavojas uztura speciāliste Liene Sondore ar ģimeni un citi deju kopas „Dzirnas” dalībnieki.

Sajūtiet gatavošanās prieku Dziesmu un deju svētkiem, kā arī uzziniet par raidījuma „Ģimenes studija” jaunumiem, sekojot ierakstiem sociālajos tīklos @Gimenes_studija un @LatvijasRadio1!