Otrdiena, 2024. gada 23. jūlijs

Vārda diena: Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio 3 "Klasika" ciklu "100 Latvijas pirmizrādes" noslēgs ar 25 jaunām pārraidēm

Ar stāstu par Imanta Kalniņa leģendārās operas "Spēlēju, dancoju" tapšanu tieši Starptautiskajā mūzikas dienā – šodien, 1. oktobrī – Latvijas Radio 3 "Klasika" ēterā atgriežas klausītāju iemīļotais raidījumu cikls "100 Latvijas pirmizrādes", kas tapis Latvijas simtgades zīmē. Cikla noslēgumu iezīmēs 25 jaunas oriģinālpārraides, kas ēterā būs līdz pat 2. novembrim. Tad arī solītais apjomīgais darbs būs paveikts – Latvijas Radio fonotēkā rindosies apaļi 100 pirmizrāžu apskati!

"Klasikas" ēterā raidījums būs klausāms ik darbdienu plkst. 10:07 ar atkārtojumu plkst. 19:10, bet pēc pārraižu izskanēšanas ēterā tās, bagātīgi ilustrētas, būs pieejamas tīmeklī – "Klasikas" mājas lapā klasika.lsm.lv un sabiedrisko mediju portālā lsm.lv.

Cikla "100 Latvijas pirmizrādes" noslēguma posmā klausītājus gaida tikšanās gan ar izrādi "Mīļais melis" Nacionālajā teātrī un iestudējumu "Tumšie brieži" Valmierā, gan Jāņa Lūsēna "Putnu operu" un Leonarda Bernsteina "Mesu". Tāpat dzirdēsim pārraidi par Līgas Celmas-Kursietes un Kristapa Pētersona elektroakustisko pastaigu "Pasaka par Kurbadu" un Hendeļa operu "Akīds un Galateja" Rundālē, ka arī Dailes teātra iestudējumu "Brands", kinofilmu "Ūdensbumba resnajam runcim" un vēl citiem notikumiem, kas Latvijas kultūrvēsturē rakstāmi ar lielo burtu.

"Līdzās visiem labi zināmām vērtībām dienasgaismā turpināsim celt gan leģendām apvītas veiksmes, gan nepelnīti piemirstus šedevrus, novārtā nepametot arī šodienas varoņus, kuru drosmīgie meklējumi veido divdesmitā un divdesmit pirmā gadsimta kultūrtelpas virsotnes," atzīmē raidījumu cikla "100 Latvijas pirmizrādes" producente Dina Dūdiņa-Kurmiņa, atgādinot, ka arī šoreiz tiks ievērota tradīcija – raidījumos skanēs gan laikabiedru liecības un ekspertu komentāri, gan Latvijas Radio fonotēkā glabāto interviju fragmenti, periodikā rastas rindas un tikko kā ieskaņotas sarunas.

Cikla "100 Latvijas pirmizrādes" pirmais raidījums "Klasikas" ēterā izskanēja 2017. gada 27. martā.

 

Informāciju sagatavoja:

Ieviņa Ancena

Latvijas Radio Multimediju daļas interneta redaktore

Mob. tālr.: 26337544

E-pasts: ievina.ancena@radio.org.lv

 

Indra Zomerovska

Latvijas Radio Komunikācijas daļas

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 28808589

E-pasts: indra.zomerovska@latvijasradio.lv