Otrdiena, 2023. gada 5. decembris

Vārda diena: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio I studijā un "Klasikas" tiešraidē muzicēs "Duo Arnicans"

Pirmdien, 8. oktobrī, plkst. 18.00 Latvijas Radio I studijā un Latvijas Radio 3  "Klasika" tiešraidē ar Valsts Kultūrkapitāla atbalstu izsmalcinātas kamermūzikas koncertu sniegs kritiķu slavētie mākslinieki no Šveices – pianiste Arta Arnicāne un čellists Florians Arnicāns jeb "Duo Arnicans" – duets ar plašu koncertdarbību un retām pieturas reizēm Latvijā. Koncertu vadīs Liene Jakovļeva.

Koncerta apmeklējumam klātienē var pieteikties, zvanot pa tālruni 67206647 (darbdienās) vai pa e-pastu lr3koncerts@latvijasradio.lv (vietu skaits ierobežots). Ierašanās Latvijas Radio (Doma laukumā 8) 8. oktobrī no plkst. 17.30, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Ieeja koncertā – bez maksas.

2013. gadā dzimušā, starptautisku atzinību guvušā "Duo Arnicans" ikdiena rit Šveicē, taču koncertgrafiks aptvert visu Eiropu. Rīgas publika "Duo Arnicans" saspēli varēja baudīt pirms četriem gadiem – koncertu, kas Mazajā ģildē izskanēja 2014. gada 28. oktobrī, ieskaņoja arī Latvijas Radio 3, un tas jebkurā ērtā laikā klausāms "Klasikas" mājas lapas arhīvā: https://ej.uz/syjn

Nesen kā mākslinieki izdevuši savu otro studijas albumu "Enchanted" – valdzinoši romantiskas mūzikas izlasi, kurā rindotas Fēliksa Mendelszona, Antonīna Dvoržāka, Manuela de Faljas, Jāzepa Vītola un Jāņa Ķepīša miniatūras.

"Artas Arnicānes spēlei piemīt gan nevainojama virtuozitāte un plaša skaņas nianšu palete, gan spēja ik mirkli pārsteigt, tādējādi piesaistot ausi visā klausīšanās ilgumā," – tā neskaitāmu konkursu laureātes un speciālbalvu ieguvējas spēli žurnālā "Mūzikas saule" raksturo Orests Silabriedis. Spēja aizraut klausītājus un radīt īpašu koncerta atmosfēru nodrošinājusi Artai Arnicānei plašu koncertdarbību un pieprasījumu pēc viņas radošajiem projektiem Eiropā – galvenokārt jau Šveicē, ko māksliniece šobrīd izvēlējusies par dzīves vietu.

Šveicē dzīvojošais vācu čellists Florians Arnicāns ir aizrautīgs mūziķis ar plašu solomākslinieka, kamermūziķa un orķestra mūziķa pieredzi. Pašlaik viņš ir ļoti pieprasīts čellu grupas koncertmeistars vairākos Eiropas un Dienvidāfrikas vadošajos orķestros.

8. oktobra koncertā Arta Arnicāne un Florians Arnicāns klausītājiem piedāvās savu skatu uz izvērsto Johannesa Brāmsa Otro čellsonāti, ap kuru sakļausies Jāzepa Vītola agrīnās daiļrades liecības un Manuela de Faljas gleznotie spāņu ritmi. Skanēs arī Fēliksa Mendelszona, Antonīna Dvoržāka un Morisa Ravela kompozīcijas. Lielāko daļu programmā iekļauto skaņdarbu ierakstu formātā mākslinieki vēl nav fiksējuši.

---

Informāciju sagatavoja:

Ieviņa Ancena, Latvijas Radio Multimediju daļas interneta redaktore

Mob. tālr.: 26337544

E-pasts: ievina.ancena@latvijasradio.lv

 

Indra Zomerovska

Latvijas Radio Komunikācijas daļas

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 28808589

E-pasts: indra.zomerovska@latvijasradio.lv