Sestdiena, 2024. gada 25. maijs

Vārda diena: Junora, Anšlavs

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio modernizē Signālu vadības centru

Naktī uz piektdienu, 22. martu, Latvijas Radio sekmīgi pārslēdzies uz jaunu Signālu vadības centru, kas nodrošina mūsdienām atbilstošu apraides funkciju un programmu skanējumu. Modernizācijas projektā kopumā investēti 177 tūkstoši eiro, tostarp 175 tūkstoši, kas tika piešķirti no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" pagājušā gada vasarā. Saskaņā ar projekta īstenošanas termiņiem – nomaiņa veikta astoņu mēnešu laikā, nodrošinot klausītājiem nemanāmu pāreju.

 „Tehnoloģiju uzturēšana un periodiska atjaunošana ir nepārtraukts process, lai nodrošinātu radio programmu darbību 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. Līdz šim izmantotās centrāles ekspluatācijas termiņš bija pārsniegts par vismaz septiņiem gadiem – šādu iekārtu detaļas vairs netiek pat ražotas. Tāpēc piešķirtie līdzekļi un Latvijas Radio tehniskā personāla kompetence ļāva operatīvi izveidot jaunu, mūsdienīgu signālu vadības kontroles sistēmu, kas paver plašākas tehnoloģiskās attīstības iespējas un ļaus Latvijas Radio programmām skanēt nepārtrauktā režīmā, iespējami samazinot “klusuma iestāšanās” risku,” skaidro Latvijas Radio tehniskais direktors Artis Cers.

Savukārt Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, klātienē iepazīstoties ar jauno Signālu vadības centru, uzteica profesionāli realizēto projektu. “Paldies Latvijas Radio, ka tik īsā laikā paveikts apjomīgs darbs tehnoloģiju iegādē, komutācijā, testēšanā un palaišanā. Tas ir izcils sākums radio modernizācijai un sekmīgai investīciju apguvei,” atzina NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere.

Jau ziņots, ka Latvijas Radio apraides funkcijas nodrošināšanas “smadzeņu centrs” jeb Signālu vadības centrs bija fiziski un morāli novecojis – pēdējo 15 gadu laikā finansējuma trūkuma dēļ tehnoloģiju attīstībā nebija veiktas investīcijas, radot būtisku kritisko bojājumu risku. Vienkāršoti sakot, ja tehnika izietu no ierindas, varētu rasties situācija, ka Latvijas Radio nespēj nodrošināt nepārtrauktu apraidi.

Lai novērstu minētos riskus un pilnvērtīgi nodrošinātu apraidi Latvijas teritorijā, Latvijas Radio lūdza NEPLP virzīt jautājumu par 175 tūkstošu eiro piešķīrumu no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. Līdzekļi Signālu vadības centra nomaiņai tika piešķirti 2018. gada 17. jūlija Ministru kabineta sēdē.

 

Indra Zomerovska

Latvijas Radio Komunikācijas daļas

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 28808589

E-pasts: indra.zomerovska@latvijasradio.lv