Sestdiena, 2024. gada 20. jūlijs

Vārda diena: Ramona, Ritma

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Jau rīt - Saulrieta sadziedāšanās zibakcija Doma laukumā

Piektdien, 21. jūnijā, Doma laukumā Rīgā notiks Saulrieta sadziedāšanās zibakcija. Pulksten desmitos vakarā ikviens aicināts pievienoties zibakcijas korim diriģenta Inta Teterovska un grupas “ElektroFolk” vadībā, lai ar skaistākajām līgotnēm aizvadītu gada garāko dienu un sagaidītu saulrietu. Kopīga muzicēšana noslēgs Gadsimta garākās līgodziesmas dziedāšanu, kuru visas dienas garumā no saullēkta līdz pat saulrietam tiešsaistē Latvijas Radio 2 dziedās 40 kori un folkloras kopas no dažādiem Latvijas novadiem, Eiropas valstīm, Amerikas un Kanādas.

Sanākšana uz Saulrieta sadziedāšanos pašā Rīgas sirdī būs emocionāls piedzīvojums un vienreizēja iespēja izbaudīt unikālo Doma laukuma akustiku. Diriģents Ints Teterovskis sola, ka dziedāšana gada garākās dienas saulrietā, pulksten 22:22, dos iedvesmu, enerģiju un pozitīvas emocijas ne vien līgošanai nedēļas nogalē, bet visam gadam. Kopā mēs varam izveidot līdz šim daudzskaitlīgāko Saulrieta kori un pieskandināt ne vien Doma laukumu, bet arī visu Latviju ar Latvijas Radio 2 tiešraides palīdzību.

Zibakcijā plānots daudzbalsīgi dziedāt divas kora dziesmas – Uģa Prauliņa “Kas dziedāja Jāņu nakti” un Emila Melngaiļa “Jāņuvakars”. Tāpat repertuārā iekļautas skaistākās līgo dziesmas, “Pie Dieviņa gari galdi” un jaudīgā vīru dziesma “Es izjāju Prūšu zemi”. Plašāka informācija par zibakciju pieejama LR2 Facebook.

Jau ziņots, ka „Gadsimta garākā līgodziesma” vienas dienas laikā nodrošina tiešsaistes pieslēgšanos 40 dažādām Latvijas un pasaules vietām - kori un folkloras kopas no Latvijas, Kanādas, ASV, Francijas, Austrijas un Luksemburgas dzied skaistākās līgotnes no savas pilsētas vai novada skaistākajām vietām. Projekta īstenošanā iesaistīti vairāk nekā 25 Latvijas Radio žurnālisti, ētera personības un reģionālie korespondenti. No saullēkta līdz saulrietam tiek nobraukti vairāk nekā 2500 kilometri, lai klātienē ar mūsdienu tehnoloģiju starpniecību pārraidītu muzikālo kolektīvu dziedāšanu. Visas līgotnes un dziedātāju sveicieni būs dzirdami Latvijas Radio 2 ēterā, atrodami portālā lsm.lv, kā arī Latvijas Radio 2 Facebook un Instagram kontā.

Latvijas Radio 2 ir latviešu populārās mūzikas kanāls, kas ik dienas atskaņo tautā mīlētākās dziesmas dzimtajā valodā. Kantar TNS 2018. gada dati liecina, ka Latvijas Radio 2 ir klausītākā radiostacija Latvijā ar 19,3% tirgus daļu, ik nedēļu sasniedzot 517 tūkstošus lielu auditoriju.

Projekts „Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

 

Indra Zomerovska

Latvijas Radio Komunikācijas daļas

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 28808589

E-pasts: indra.zomerovska@latvijasradio.lv