Sestdiena, 2024. gada 20. jūlijs

Vārda diena: Ramona, Ritma

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio valde aicina uz preses konferenci

Trešdien, 17. jūlijā, plkst. 12:00 notiks preses konference, kurā Latvijas Radio valde un Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome informēs par kritisko situāciju sabiedriskajā medijā un budžeta pieprasījumu Latvijas Radio kapacitātes stiprināšanai un konkurētspējas nodrošināšanai.

 

Preses konference piedalīsies:

Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne
valdes locekle finanšu jautājumos Mārīte Tukiša
valdes locekle programmu attīstības jautājumos Sanita Dika-Bokmeldere
NEPLP padomes priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš

 

Norises vieta: Latvijas Radio 1.stāvs, Doma laukums 8, Rīga.

 

Eiropas Raidorganizāciju asociācijas dati jau gadiem rāda, ka Latvijā finansējums sabiedriskajiem medijiem ir zemākais starp Eiropas Savienības dalībvalstīm un par 30 – 45% zemāks nekā kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā. Latvijā valsts budžeta dotācija sabiedriskajiem medijiem ir 0,1% apmērā no iekšzemes kopprodukta, kamēr Eiropas vidējais rādītājs ir 0,17%.

Šobrīd sasniegts kritiskais punkts – Latvijas Radio kā sabiedriskā medija darbība pašreizējos finansēšanas apstākļos ir apdraudēta. Nekonkurētspējīgā atalgojuma dēļ Latvijas Radio pamet darbinieki - pēdējo trīs gadu laikā aizgājusi trešdaļa jeb 106 kolēģi, tostarp 56 žurnālisti. 2019. gada pirmajā pusē atlūgumi saņemti no 11 žurnālistiem, vairums no Ziņu dienesta, kuri pamatā aizgājuši uz labāk apmaksātiem darbiem komercmedijos un Latvijas Televīzijā.

Lai stabilizētu situāciju un stagnācijas un lejupslīdes vietā spētu nodrošināt sabiedrības interesēm atbilstošu satura veidošanu, Latvijas Radio no nākamā gada pieprasa finansējuma palielināšanu gan atlīdzībai un kapacitātes stiprināšanai 989,4 tūkstošu eiro apmērā, gan kompensāciju par iziešanu no reklāmas tirgus, lai nodrošinātu raidlaika aizstāšanu ar kvalitatīvu saturu 1,79 miljonu eiro apmērā.

Mediju ievērībai: lūdzam apstiprināt dalību līdz 17. jūlija plkst. 10:00, rakstot uz indra.zomerovska@latvijasradio.lv, lai nodrošinātu iekļūšanu Latvijas Radio ēkā. Ņemot vērā caurlaižu režīmu, lūdzam ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu.

 

Indra Zomerovska

galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Komunikācijas un multimediju daļa

Latvijas Radio

Tālr.: 28808589

E-pasts: indra.zomerovska@latvijasradio.lv