Piektdiena, 2024. gada 24. maijs

Vārda diena: Marlēna, Ilvija, Ziedone

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio I studijā un “Klasikas” tiešraidē muzicēs vijolniece Kristīne Balanas un čelliste Margarita Balanas.

Pirmdien, 14. oktobrī, plkst. 18:00 Latvijas Radio I studijā un Latvijas Radio 3 “Klasika” būs iespēja dzirdēt talantīgās, ar īpašu skatuves pievilcību apveltītās mākslinieces māsas Kristīni un Margaritu Balanas.

Lielās Mūzikas balvas laureāte Kristīne Balanas un LMB nominante Margarita Balanas lielākoties muzicē ārzemēs, taču šoreiz radījušas īpašu programmu koncertam Latvijas Radio, kurā skanēs – Johana Sebastiana Baha, Georga Frīdriha Hendeļa, Morisa Ravela dueti vijolei un čellam, kā arī Pētera Vaska opuss Castillo Interior  ("Iekšējā pils"). Abas mūziķes aktīvi koncertē gan kā solistes, gan  duetā “Duo LV”,  koncertzālēs Eiropā, ASV, Austrālijā un Ķīnā.  Viņu spēle ir profesionāli un mākslinieciski spilgta, un atklāj katra komponista personību un daiļrades šķautnes rūpīgās un dziļi izjustās interpretācijās. Ar mūziķēm sarunāsies un koncertu vadīs Liene Jakovļeva.

 

Koncerta apmeklējumam klātienē var pieteikties, zvanot pa tālruni 67206647 (darbdienās) vai pa e-pastu lr3koncerts@latvijasradio.lv  Ierašanās Latvijas Radio (Doma laukumā 8) 14.oktobrī no plkst. 17:30, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

 

Laikraksts The Times raksturojis latviešu vijolnieci Kristīni Balanas kā “žilbinoši virtuozu” mūziķi. Viņa ir viena no visstraujāk plaukstošajiem talantiem uz pasaules skatuvēm, prestižās Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

Solistes lomā Kristīne ir uzstājusies kopā ar Londonas filharmonisko orķestri, Bavārijas Radio simfonisko orķestri, Parīzes kamerorķestri (atskaņojuma vadītāja), RTÉ Nacionālo SO, Eiropas Savienības SO, “Maskavas solistiem” Jurija Bašmeta vadībā, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Polijas kamerfilharmonijas orķestri, Sinfonietta Rīga, Cardiff Sinfonietta un citiem, sadarbojoties ar tādiem diriģentiem kā Ainārs Rubiķis, Rorijs Makdonalds un Gads Kadošs.

Kā soliste Kristīne uzstājusies BBC Radio 3 pārraidē In Tune un BBC One programmā The One Show.

Čelliste Margarita Balanas ir daudzu starptautisku konkursu laureāte, kura pašlaik studē Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas maģistrantūras programmā un koncertē koncertzālēs visā pasaulē.. Čellists Gotjē Kapisons personīgi izvēlējās Margaritu savai “Classe d’Excellence de Violoncelle”, kā rezultātā Margarita reizi mēnesī koncertēja “Fondation Louis Vuitton” Parīzē, kas tiešraidē tika rādīts klasiskās mūzikas interneta portālā medici.tv.

Margarita ir koncertējusi vairākās prestižās koncertzālēs Anglijā – The Wigmore Hall, The Royal Festival Hall, The Royal Opera House, Queen Elizabeth Hall, Watford Colosseum, The Foundling Museum un The Sage Gateshead, kā arī Francijā, Slovākijā – Bratislava's Philharmonic Hall, Nīderlandē – Palace Het Loo un citur.

Margaritai ir bijušas meistarklases ar pasaulslaveniem čellistiem, tajā skaitā Natāliju Gūtmani, Mišu Maiski,  Rafaēlu Valfišu (Wallfisch),Robertu Koenu (Cohen) un Fēliksu Šmitu (Schmidt).

2013. gadā viņa tika apbalvota ar prestižo ABRSM (Associated Board of the Royal Schools of Music) stipendiju un Martin Music Scholarship Fund Award stipendiju, lai sāktu studijas Londonas Karaliskajā Mūzikas Akadēmijā.

 

Koncerta norisi atbalsta  Valsts Kultūrkapitāla fonds

 

 

Indra Zomerovska

Latvijas Radio Komunikācijas daļas

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 28808589

E-pasts: indra.zomerovska@latvijasradio.lv