Pirmdiena, 2024. gada 22. aprīlis

Vārda diena: Armanda, Armands

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio 4 sāk raidīt no jaunas multimediju studijas

Investējot 180 tūkstošus eiro, pabeigts darbs pie jaunas multimediju studijas izbūves mazākumtautību valodā raidošajai programmai Latvijas Radio 4 – Doma laukums. Programma audio formātā no jaunās studijas sāk raidīt 14. septembrī plkst. 16:00 ar ētera personības Ilonas Jahimovičas autorprogrammu „Skaņas. Domas. Tikšanās.” (Звуки. Мысли. Встречи.). Ņemot vērā auditorijas mediju patēriņa paradumus, jau tuvāko mēnešu laikā radiokanāla saturs tiks veidots arī multimediāli, nodrošinot video saturu sabiedrisko mediju mazākumtautību platformai rus.lsm.lv un sociālajiem tīkliem.

 

„Šis ir vēl viens būtisks solis mūsdienīga medija infrastruktūras attīstīšanā, jo skaidri apzināmies, ka robežas starp skaņu un bildi ir kļuvušas krietni elastīgākas. Ja gribam būt tur, kur dzīvo  auditorija, ar radio viļņiem vairs nepietiek. Tāpēc ir dubults prieks, ka līdztekus Latvijas Radio 4 multimediju studijas pabeigšanai jau šīs nedēļas beigās tiks atklāta Latvijas Televīzijas veidotā mazākumtautību multimediju platforma rus.lsm.lv, kur vienuviet saplūdīs svarīgākais sabiedrisko mediju veidotais saturs mazākumtautību valodās,” uzsver Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.

Savukārt Latvijas Radio 4 – Doma laukums programmas direktore Ilona Madesova atzīst: „Mūsu jaunā mājvieta, jaunā multimediju studija, dod papildu motivāciju un pozitīvus izaicinājumus. Mēs respektējam un mīlam savus lojālos klausītājus lineārajā ēterā un turpināsim būt kopā ar tiem. Bet vienlaikus mēs eksperimentēsim un meklēsim ceļu arī pie gados jaunākas auditorijas, kam video saturs un digitālais formāts ir ierastāks satura patērēšanas veids”.

Jaunā LR4 multimediju studija, līdztekus digitālai tiešā ētera studijas mikseru konsolei, mūsdienīgam audio signālu apstrādes aprīkojumam un diskusiju raidījumu kvalitatīvai apskaņošanai piemērotam studijas akustiskajam risinājumam, ir aprīkota arī ar augstas kvalitātes video signālu ieguves un apstrādes sistēmu, kura nodrošinās daļēji automatizētu video satura veidošanas funkcionalitāti. Studijā ir integrētas IP ētera telefonsakaru un video zvanu sistēmas ar konferences veida savienojuma iespējām. Audiovizuālā satura veidošanai jau tuvākajā laikā paredzēts piesaistīt papildu cilvēkresursu – multimediju satura producentu un audiovizuālā satura veidotāju.

Investīcijas Latvijas Radio 4 multimediju studijas izbūvē ir daļa no Latvijas Radio kopējā investīciju plāna: 2021. gadā Latvijas Radio paredzējis būtiski palielināt ieguldījumu apjomu tehnoloģiju attīstībā un infrastruktūras sakārtošanā. Vēl šogad tiks uzsākta arī Latvijas Radio 2 ētera studijas rekonstrukcija un mainīta vēsturiskās 1. skaņu ierakstu studijas pults.

Par Latvijas Radio

Latvijas Radio ir sabiedriskais medijs Latvijā, kas raida kopš 1925. gada 1. novembra un ir vecākais radio Baltijas valstīs. Šobrīd tas saglabā līdera pozīciju sasniegtās auditorijas ziņā ne vien Latvijas radiostaciju, bet arī Baltijas valstu sabiedrisko radio vidū.

Latvijas Radio veido piecas programmas: Latvijas Radio 1 (trešais klausītākais kanāls Latvijā), Latvijas Radio 2 (visklausītākā radio stacija Latvijā), Latvijas Radio 3 – Klasika (vienīgais klasiskās mūzikas kanāls Latvijā), Latvijas Radio 4 – Doma laukums (kanāls mazākumtautību valodās), jauniešu multimediālā platforma Latvijas Radio 5 – Pieci.lv, kā arī dažādās mūzikas kanāla Latvijas Radio 6 – NABA retranslācija.

Mazākumtautību valodā raidošais Latvijas Radio 4 ik nedēļu sasniedz ap 165 tūkstošiem klausītāju (Kantar TNS auditorijas dati, 2021. gada ziema-pavasaris). Strauji aug arī LR4 satura patēriņš podkāstu formātā. Piemēram, raidieraksts „Ciemos pie grāmatiņas” (В гостях у книжки) 2021. gada augustā sasniedzis 21,7 tūkstošus klausījumu, no tiem vairums klausījumu bijuši Yandex Music straumēšanas platformā. LR4 saturam iespējams sekot līdzi arī sociālo tīklu kontos Facebook @LatvijskoeRadio4 un Instagram @latvijskoe_radio_4.

 

Papildu informācija:

Ieva Aile

Latvijas Radio

Komunikācijas un multimediju daļas vadītāja

Tālr.: 29104676

E-pasts: ieva.aile@latvijasradio.lv