Pirmdiena, 2023. gada 29. maijs

Vārda diena: Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Jau sestdien notiks „Muzikālās bankas” finālšovs

Jau sestdien, 29. janvārī, Daugavpils Olimpiskajā centrā notiks „Muzikālās bankas” finālšovs, noskaidrojot, kura no klausītāju un ekspertu izraudzītām 15 dziesmām kļūs par 2021. gada vērtīgāko popa un roka dziesmu Latvijā. Finālšovu plkst. 21.05 tiešraidē būs iespējams klausīties un vērot Latvijas Radio 2, LTV1, Replay.lv un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv. Krāšņo apbalvošanas ceremoniju vadīs grupas „Citi Zēni” mūziķis Jānis Pētersons, bet scenāriju veidojis humorists Edgars Bāliņš. Uz skatuves kāps un par šī gada vērtīgākās dziesmas titulu cīnīsies pašmāju iemīļotākie mūziķi un to apvienības, tostarp, arī līdz šim visvairāk titulētie „Muzikālās bankas” uzvarētāji Dons, Prāta Vētra, Intars Busulis un citi. Radioklausītājiem “Muzikālās bankas” tiešraidi komentēs Latvijas Radio 2 ētera personība Baiba Palkavniece.

 

“Jau tradicionāli “Muzikālās bankas” vadīšana tiek uzticēta cilvēkam no mūziķu aprindām, tādēļ šogad izvēlēts vienas no pašmāju enerģiskākās un ekspresīvākās grupas „Citi Zēni” līderis Jānis Pētersons. Jānis ir gan izcils mūziķis, gan pasākumu vadītājs, un, to apvienojot ar humorista Edgara Bāliņa veidoto pasākuma scenāriju, nešaubīgi sanāks lielisks gala rezultāts,” atklāj Latvijas Radio 2 direktors Kaspars Mauriņš. Viņš, savukārt, kopā ar kolēģi Līnu Rudzoni aizskatuvē intervēs mūziķus.

 

Pasākuma producents ir Latvijas Radio. Pasākuma režija nodota pieredzējušās režisores Zanes Gargažinas rokās. Savukārt, LTV1 tiešraidi veidos režisors Arvīds Babris. Pasākuma apmeklētājiem un televīzijas skatītājiem būs iespēja aplūkot vēl līdz šim nebijušu „Muzikālās bankas” skatuves izkārtojumu. „Šogad esam padomājuši par jauniem tehniskiem risinājumiem – skatuves konfigurācija būs pārsteigums kā mūziķiem, tā skatītājiem,” tā “Muzikālās bankas” izpildproducents Aigars Dinsbergs.

 

Uzvarētāju var izšķirt tiešraides telefonbalsojuma rezultāti

 

Jau tradicionāli finālšova pirmajā daļā uz skatuves kāps 15 finālisti: Aminata ar dziesmu „Acis sāļas”, KATŌ & ZeBrene, izpildot dziesmu „Es tā jūtos”, Astro’n’out ar kompozīciju „Lidmašīnas režīmā”, grupa Citi Zēni ar „Limuzīns uz krīta”, Instrumenti, izpildot dziesmu „Paraksts”, Prāta Vētra, Dons un Intars Busulis ar dziesmu „Piedošana”, Singapūras Satīns un Samanta Tīna ar „Plāksteris”, MARTA & Patrisha ar „Prom”, Marta Ritova un Ozols ar dziesmu „Sākam no jauna”, Aija Andrejeva & ZeBrene, izpildot dziesmu „Šamanis”, Dons ar „Tas rakstīts debesīs (Piena ceļš)”, Dārta Stepanova un DAGAMBA ar „Tālāk jāiet”, Ivo Fomins ar dziesmu „Tu man esi”, Prāta Vētra un Tautumeitas ar „Tur, kur Dieva kamanas slīd”, kā arī Intars Busulis un Abonementa orķestris ar dziesmu „Vai”.

 

Pēc finālistu priekšnesumiem sāksies 15 minūšu tiešraides telefonbalsojums, kas par 50% var ietekmēt iepriekš notikušos pirmās un otrās kārtas balsojuma rezultātus. Jau ziņots, ka pirmajās divās kārtās dziesmas vērtēja “Muzikālās bankas” ekspertu padome un klausītāji aptaujas oficiālajā mājas lapā. Sestdien, 29. janvārī, tiešraidē no Daugavpils būs dzirdamas „Muzikālās bankas” vērtīgākās dziesmas, par kuru tālāko likteni tiešraides laikā lems klausītāji un skatītāji. Katrai fināldziesmai būs unikāls tālruņa numurs, kura pēdējie divi cipari sakritīs ar finālistu uzstāšanās secību. Skatītāji un radioklausītāji no viena tālruņa numura par katru dziesmu varēs balsot  trīs reizes, maksa par vienu zvanu 0,14 EUR.

 

„Muzikālās bankas” eksperti bija dziedātāja Marija Naumova, Berlīnes Komiskās operas muzikālais vadītājs un galvenais diriģents Ainārs Rubiķis, komponists un džeza pianists Kristaps Vanadziņš, dziedātājs Jānis Strazdiņš, mūziķis un dziesmu autors Kārlis Kazāks, dziedātāja un vokālā pasniedzēja Annija Putniņa, operdziedātājs Mihails Čuļpajevs, mūzikas menedžmenta kompānijas Every Little Thing vadītāja Guna Zučika, Zviedrijas vecākās mūzikas ierakstu kompānijas Dead Frog Records dibinātājs, starptautiskās tiešsaistes radio stacijas Cashbox Radio īpašnieks Peter Astedt, ierakstu izdevniecības un mūzikas menedžmenta kompānijas Mamazone Records dibinātājs, kā arī Ungārijas Neatkarīgo mūzikas izdevēju asociācijas prezidents Zsolt Jeges.

 

Īpašs pārsteigums no Latvijas Radio 2

 

Telefonbalsojuma laikā skatītājus un klausītājus priecēs mūziķu priekšnesumi. Uzstāsies grupa „The Sound Poets” un mūziķis Jānis Šipkēvics, kā arī tiks ieskandināts komponista Zigmara Liepiņa jubilejas gads. Gaidāmi arī citi muzikāli pārsteigumi. Viens no tiem – Latvijas Radio 2 ētera personību radītā dziesma „Tas ir tā vērts”. Dziesmas vārdu autors ir Guntars Račs, bet mūzikas – Latvijas Radio 2 ētera personība Mārtiņš Kanters, savukārt producents ir Kaspars Ansons. Uz skatuves kāps dziedošās LR2 personības – Mārtiņš Kanters, Antra Stafecka, Velga Vītola un Kaspars Markševics.

 

Visi “Muzikālās bankas” finālisti saņems īpaši veidotas piemiņas balvas. Šī gada balvas autors ir mākslinieks Armands Jēkabsons. Balvas ir unikāla piemiņa labākajiem, tās tiek veidotas atbilstoši finālšova konceptam.  

 

Ieviestas striktas epidemioloģiskās drošības prasības

 

„Muzikālās bankas” tiešraide Latvijas Radio 2 un LTV1 tiek organizēta saskaņā ar šī brīža epidemioloģiskajiem nosacījumiem Daugavpils Olimpiskajā centrā, kur klātienē Latvijas iemīļotākās grupas un mūziķus varēs vērot 500 skatītāju. Pasākuma organizatori ir izstrādājuši striktus epidemioloģiskās drošības noteikumus, atbildīgi īstenojot profesionāļu rekomendācijas mūziķu, personāla un apmeklētāju veselības aizsardzībai un drošībai, tostarp paredzot visu mūziķu un darbinieku testēšanu.

 

Par “Muzikālo banku”

 

Šogad „Muzikālā banka” notiks jau 22. reizi. “Muzikālā banka” ir Latvijas Radio 2 rīkota aptauja, kurā ik gadu klausītāji nosaka vērtīgākās un mīlētākās pašmāju dziesmas. Latvijas Radio 2 ēterā „Muzikālā banka” skan trīs reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās plkst. 14.05 un sestdienās no plkst. 12.00. Visa gada garumā klausītāju balsojums mājaslapā www.muzikalabanka.lv nosaka nedēļas, mēneša un gada vērtīgākās popa un roka dziesmas. Tradicionāli “Muzikālās bankas” gada aptauja noslēdzas ar vērienīgu apbalvošanas ceremoniju, kurā piedalās to dziesmu autori un izpildītāji, kuru darbi no radio klausītāju un žūrijas puses tiek novērtēti visaugstāk. Finālšovs notiek ar Daugavpils pilsētas atbalstu.

 

“Muzikālā banka 2020” par vērtīgāko dziesmu tika atzīta Intara Busuļa izpildītā “Dejo vientulību”. Par otru vērtīgāko dziesmu tika atzīta Carnival Youth izpildītā “Vasara bez internetiem”, savukārt trešo vietu ieņēma Triānas parka un Igo kompozīcija “Mālos pelēkos”.

 

 

Papildu informācijai:

Liene Pālēna

Latvijas Radio

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 26104145

E-pasts: liene.palena@latvijasradio.lv