Pirmdiena, 2024. gada 15. jūlijs

Vārda diena: Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Pirmatskaņos muzikālu dzejas kompozīciju „Balts menuets nakts tumsā”

Šodien pirmatskaņojumu piedzīvos Maestro Raimonda Paula muzikāla dzejas kompozīcija „Balts menuets nakts tumsā” ar Jāņa Petera ievadvārdiem un Jāņa Sudrabkalna un Birutas Skujenieces dzeju. Latvijas Radio 1 ēterā pirmatskaņojums būs dzirdams 8. martā plkst. 22.00, savukārt video formātā to varēs redzēt 16. aprīlī plkst. 22.00 reģionālajā televīzijā ReTV. Ieraksta producents ir Latvijas Radio „Radioteātris”.

 

„Radioteātra” un Maestro Raimonda Paula jaunā muzikālā programma „Balts menuets nakts tumsā” caur Jāņa Sudrabkalna un Birutas Skujenieces dzeju izstāstīs abu izcilo dzejnieku mīlasstāstu. „Mums ir daudz izcilu dzejnieku un rakstnieku, kurus nedrīkst aizmirst, tieši tādēļ to veikums ir jāieraksta. Sudrabkalns bija sarežģīta personība, bet nenoliedzami viņš ir liels dzejnieks. Klausītājiem un skatītājiem vēlamies atklāt tādas jūtas, kādas mūsdienās šķiet vairs nav ierastas,” tā atzīst Maestro Raimonds Pauls.

 

Muzikālās dzejas kompozīcijas „Balts menuets nakts tumsā” ievadvārdus sarakstījis dzejnieks Jānis Peters. Pie klavierēm būs pats Maestro Raimonds Pauls. Jāņa Sudrabkalna un Birutas Skujenieces dzeju runās aktieri Gundars Grasbergs un Baiba Broka, bet dziedās Elza Rozentāle.

 

„Piepildīju vecmāmiņas sapni par uzstāšanos kopā ar Maestro, kā arī iepazinos ar tik skaistiem cilvēkiem kā Baiba Broka un Gundars Grasbergs. Sudrabkalna un Skujenieces stāsts ir skaisti skumjš, tomēr tas manī nostiprināja pārliecību, ka mīlestība mīt ne tikai sirdī, bet arī galvā, un tā ir pārlaicīga. Šo sajūtu mēģināju ielikt arī savā dziedājumā,” atklāj dziedātāja Elza Rozentāle.

 

Par Latvijas Radio „Radioteātri”

 

Radioteātra žanrs Latvijā ir tradīcijām bagāts – 1926. gada 17. decembrī notika E.Vulfa viencēliena „Pielūdzēji” pirmizrāde. Šo asprātīgo komēdiju dzejā izpildīja izcilā latviešu teātra runas pedagoga Zeltmata kursu audzēkņi. Tomēr par pirmo, īpaši jaunajam mākslas žanram radītu viencēliena lugu „Pēc pirmā mītiņa” jāpateicas Rūdolfam Blaumanim, un tādēļ par „Radioteātra” dzimšanas dienu tiek uzskatīts 1927. gada 17. augusts. Daudzu desmitu gadu garumā radio studijās talantu ir demonstrējuši sava laika slavenākie aktieri un režisori. „Radioteātra” ilggadējā vadītāja ir Māra Eglīte. „Radioteātris” regulāri sadarbojas ar Maestro Raimondu Paulu, veidojot jaunas koncertprogrammas. Pēdējā no tām bija Ziemassvētku programma „Mierinājums”, kas pie klausītājiem nonāca pagājušā gada nogalē.

 

Papildu informācijai:

Liene Pālēna

Latvijas Radio

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 26104145

E-pasts: liene.palena@latvijasradio.lv