Ceturtdiena, 2024. gada 18. jūlijs

Vārda diena: Rozālija, Roze

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

“Dod pieci!” dīdžejiem pievienosies ukraiņu mūziķis ar latviešu saknēm Edgars Vilcāns

Pirmo reizi sabiedrisko mediju labdarības maratona “Dod pieci!” vēsturē stikla studijā tiks ieslēgtas ne vien Latvijas Radio 5 – Pieci.lv DJ - ētera personības Marta Grigale un Linda Samsonova, bet arī viesdīdžejs – ukraiņu mūziķis ar latviešu saknēm Edgars Vilcāns. Viņš, sākoties karam Ukrainā, radis patvērumu Latvijā un atsaucies “Dod pieci!” komandas aicinājumam līdzdarboties šī gada labdarības maratona vadīšanā, lai palīdzētu Ukrainas bēgļu bērniem, kas Krievijas karadarbības dēļ bijuši spiesti doties bēgļu gaitās un nonākuši Latvijā. Savukārt DJ Toms Grēviņš turpinās pērn aizsākto tradīciju, “Dod pieci!” laikā skrienot septiņus 42 km maratonus, piesaistot papildu ziedojumus arī reģionos.

 

Labdarības maratons “Dod pieci!” notiks no 16. līdz 22. decembrim. Šogad labdarības maratona rīkotāji aicinās apmainīt 5 eiro ziedojumu pret savu mīļāko dziesmu Pieci.lv ēterā, lai atbalstītu Latvijā nonākušos ukraiņu bērnus. Saziedotie līdzekļi sniegs tiešu palīdzību bērnu pamatvajadzību nodrošināšanai – skolas piederumu un datoru iegādei, veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām akūtām lietām.

 

Stikla studijas dīdžejiem pievienosies Edgars Vilcāns

 

Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ētera personībām Lindai Samsonovai un Martai Grigalei šis būs otrais un trešais maratons “Dod pieci!” stikla studijā. Savukārt jaunpienācēja statusā šogad būs mūziķis Edgars Vilcāns. Viņš kopā ar mammu Lauru Vilcāni, sākoties karam Ukrainā, patvērumu radis tēva dzimtenē Latvijā. Edgars Vilcāns ir mūzikas producents, komponists, aranžētājs un džeza pianists, absolvējis Gliēra Mūzikas akadēmiju Kijivā. Būdams vienas no lielākajām Ukrainas ierakstu studijām “Mozgi” producents Kijivā, Edgars ir strādājis kopā ar daudziem izciliem ukraiņu mūziķiem. Šobrīd viņš strādā Rīgā un turpina darbu ar ukraiņu mūziķiem attālināti. Līdztekus tam viņš sadarbojas ar latviešu mūziķiem – DJ Rudd, Makree, Grētu Grantiņu, Chris Noah, Māru Upmani-Holšteinu, Martu, Elizabeti Gaili, Katrīnu Gupalo un citiem Latvijā iemīļotiem māksliniekiem.

„Edgara pievienošanās “Dod pieci!” komandai šogad ir īpašs ieguvums. Nav šaubu, ka maratona klausītājiem un skatītājiem viņš spēs paskaidrot notikumus Ukrainā daudz labāk par ikvienu žurnālistu un dos jauna cilvēka skatījumu uz notiekošo! Edgars ir arī ļoti talantīgs mūziķis un producents, un pēc šī gada “Dod pieci!” varēsim teikt, ka arī radio dīdžejs!” tā labdarības maratona “Dod pieci!” aizsācējs Latvijā DJ Toms Grēviņš.

Edgars stāsta, ka viņam ir divas dzimtenes – Ukraina un Latvija, un abās valstīs jūtas kā mājās. Jaunais un talantīgais mūziķis atzīst, ka ar pacilātību gaida piedalīšanos šī gada “Dod pieci!” labdarības maratonā. Tā kā šī gada tēma viņu tiešā mērā ir skārusi personīgi, viņš norāda, ka ir vērtīgi ne tikai par to runāt, bet arī palīdzēt ukraiņu bēgļiem. „Latvija man tik īsā laikā ir devusi ļoti daudz – draugus, projektus, darbu un tagad vēl iespēju piedalīties “Dod pieci!”. Šis projekts padara dzīvi daudz labāku, tādēļ esmu priecīgs būt daļa no tā. Pēc pārdzīvotā Ukrainā un raķetēm, kas sprāgušas virs manas galvas, esmu drošs, ka varu izturēt visu. Kā teica kāds mans draugs – šajā pasaulē ir daļa no paradīzes un daļa no elles, un mums jānomet rozā brilles un jāierauga realitāte tāda, kāda tā ir. Manuprāt, ieraugot realitāti, mēs varam apkārtējiem palīdzēt to padarīt labāku,” pārliecināts Edgars.

 

Grēviņš arī šogad būs skrienošais DJ

 

Toms Grēviņš turpinās pērn aizsākto tradīciju, un arī šogad atradīsies ārpus stikla studijas, lai iegūtu papildu ziedojumus maratona mērķim, skrienot septiņus maratonus septiņu dienu laikā. Viņš nesīs “Dod pieci!” vēsti arī Latvijas reģionos, katru dienu noskrienot pilnu maratona distanci (42 km).

Katram maratonam, gluži tāpat kā pērn, būs savs atbalstītājs, kas par tādu kļūs apmaiņā pret 10 tūkstošu lielu ziedojumu labdarības mērķim. „Man ir patiess prieks, ka Latvijā ir uzņēmumi un organizācijas, kuru sociālās atbildības politika ir iekļaujoša un vēlme palīdzēt ukraiņu bēgļu bērniem var konvertēties šādā ziedojumā,” norāda Toms Grēviņš.

 

Šogad sabiedriskie mediji solidarizējas ar ukraiņu tautu

 

Jau ziņots, ka sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!” jau devīto gadu notiks īsi pirms Ziemassvētkiem, no 16. līdz 22. decembrim, sešarpus diennaktis jeb 158 stundas raidot no īpašas stikla studijas pilsētvidē, Doma laukumā, Rīgā.

Solidarizējoties ar ukraiņu tautu, kas Krievijas karadarbības dēļ bija spiesta doties bēgļu gaitās, “Dod pieci!” šogad aicina sabiedrību atbalstīt Latvijā nonākušos ukraiņu bērnus. Latvijā šobrīd atrodas vairāk nekā 35 tūkstoši ukraiņu bēgļu. Pēc Iekšlietu ministrijas aplēsēm aptuveni 31% no visiem ukraiņu bēgļiem Latvijā ir bērni, lielākoties 2 līdz 17 gadu vecumā.

Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur projekta partneri – labdarības organizāciju Ziedot.lv nonāks Ārkārtas palīdzības fondā, lai sniegtu tiešu palīdzību ukraiņu bēgļu bērnu pamatvajadzību nodrošināšanai Latvijā – skolas piederumu un datoru iegādei, veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām akūtām lietām. Kā ik gadu, arī šogad labdarības maratonā saziedotie līdzekļi 100 % apmērā tiks veltīti ziedojuma mērķim.

 

Par labdarības maratonu “Dod pieci!”

 

Ik gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnu namiem, jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai,  neārstējami slimu cilvēku aprūpei un speciālās pārtikas iegādei, vardarbības mazināšanai ģimenēs, kā arī vides uzlabošanai cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Labdarības maratons “Dod pieci!” ir daļa no starptautiska projekta “Serious Request”, kurā dažādās Eiropas valstīs radio dīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai labdarības maratona izraudzītai grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Ikviens tiek aicināts ziedot līdzekļus apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 – Pieci.lv radošā komanda.

“Dod pieci!” organizē Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv. Projekta partneris ir labdarības organizācija Ziedot.lv. Labdarības maratona norises partneri ir “Luminor” un “Circle K”, komunikācijas kampaņu veido reklāmas aģentūra „Havas Creative”. Savu atbalstu labdarības maratona “Dod pieci!” norisē sniedz arī vairāk nekā 20 uzņēmumi.

 

Papildu informācija:

Liene Pālēna

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijas Radio

Tālr.: +371 26104145

Doma laukums 8, Rīga, LV-1505

www.latvijasradio.lv