Dažādu uzmundrinošu un nereti kaitīgu un apreibinošu vielu lietošana ir ne tikai profesionālā sporta problēma. Ne reti vielas, kas slēpjas burciņās ar uzrakstu "vitamīni" vai "uztura bagātinātāji", lieto ne tikai profesionālie sportisti,  reizēm varbūt nepārliecinoties, vai tas ir droši un neapzinoties sekas.  Kādi ir iespējamie risinājumi dopinga vielu aprites ierobežošanai atbilstoši Starptautiskās konvencijas pret dopingu sportā 8.pantam. Otrdien par šo jautājumu sprieda arī Saeimas atbildīgā komisija - Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisija.

Aktuālā temata studijā diskutē Valsts sporta medicīnas centra Antidopinga nodaļas vadītāja Liene Kozlovska, Latvijas Pauerliftinga federācijas valdes priekšsēdētājs Rinalds Dimdiņš un portāla "Delfi" sporta redaktors Uldis Strautmanis. Pa tālruni sazināmies ar Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sekretāru Arti Rasmani un treneri Juri Beļinski.

Tuvākajā nākotnē vajadzētu palielināt budžetu dopinga pārbaudēm ne tikai profesionālajā sportā, bet arī tautas sportā, kā arī būtu stingrāk jāvēršas pret tā lietotājiem, uzskata Artis Rasmanis. Rasmanis pauda, ka tuvākajā nākotnē vajadzētu palielināt budžetu dopinga pārbaudēm, lai varētu veikt 600-1000 pārbaudes. Tāpat būtu nepieciešama kontrole tautas sporta sacensībās, arī maratonos, veleomaratonos, triatlona sacensībās, jo neoficiālā informācija liecinot par problēmām šajā jomā.