Ziemas olimpiskās spēles ir noslēgušās. Mūsu sportisti tajās ir uzrādījuši tiešām vērā ņemamus rezultātus. Bet kur panākumi, tur arī uzreiz jautājums par sporta nākotni, par treniņu iespējām bērniem un jauniešiem, par sporta izglītību Latvijā. Studijā būs Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta un jaunatnes departamenta direktore Ulrika Auniņa un Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einārs Fogelis.

Sociālajos tīklos viedoklis pēc Latvijas olimpiešu veiksmīgajiem startiem izskanēja nepārprotams viedoklis, ka valstij jāgulda līdzekļi Siguldas trasē un atbalstā šiem sporta veidiem, kas saistīti ar nobraucieniem pa ledus trasi. Ulrika Auniņa bilst, ka šādi atbalstoši lēmumi pieņemti. Valsts plāno Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē ieguldīt 2 miljonus eiro šogad. Primām kārtām, tā būs pretsaules un pretnokrišņu aizsardzības sistēmu izbūve.

Einārs Fogelis skaidro, ka trasei ir jau 30 gadu un ja izdosies veikt visus iecerētos uzlabojumus, tad tā būs atkal moderna. Viņš izsaka cerību, ka jau līdz nākamā gada pasaules čempionātam Siguldas trase būs daļēji rekonstruēta. Bet, ja nedomāsim par sporta darba nodrošinājumu, treneru piesaisti un viņu motivāciju, tad ar skaistu ledu būs līdzēts tikai starptautisku sacensību sarīkošanai, bet par sporta attīstību būs grūti runāt.